Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA AZJATYCKA TSU LI Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Azjatycka Tsu Li z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
27.01
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Tsu Li to grusza azjatycka z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w najcieplejszym miejscu w ogrodzie. Stanowić tam będzie ozdobę zarówno w czasie kwitnienia, jak i owocowania.

Charakterystyka drzewa
Drzewo gruszy azjatyckiej Tsu Li rośnie intensywnie. Docelowa wysokości to od 3 do 5 metrów, w zależności od stanowiska i warunków. Korona jest rozłożysta, a liście mają delikatny czerwonawy rumieniec. Sadzonka z odkrytymi korzeniami przeznaczona jest do nasadzeń jesiennych lub wiosennych.

Owoc
Owoce gruszy Tsu Li są duże, o typowym gruszkowatym kształcie, a długą szypułką. Na zewnątrz żółta skórka z przetchlinkami. Miąższ bardzo smaczny i soczysty. Dojrzałe są pod koniec września. Można je wtedy jeść na surowo, przetwarzać lub przechowywać nawet do przyszłego roku.

Uprawa
Azjatycka grusza Tsu Li wymaga miejsca słonecznego i ciepłego. Ziemia powinna być żyzna i zasobna w wodę, lekko kwaśna. Kwitnie wcześnie, więc wymaga ochrony pąków i kwiatów. Atutem jest to, że nie popada w choroby. Wykonujemy standardowe cięcie pierwszą wiosną, podczas którego skracamy gałęzie o 1/3 i przewodnik do wysokości około 40 cm nad ostatnią gałązką.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze: Yah Li (Ya Li), Shinseiki, Early Shu.

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży grusze azjatyckie z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także grusze azjatyckie w doniczkach.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png