• GRUSZA BONKRETA WILLIAMSA W DONICY

Grusza Bonkreta Williamsa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.86
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Grusza Bonkreta Williamsa to wczesna odmiana pochodzenia Angielskiego. Popularna na całym świecie, w tym USA. W Polsce zarejestrowana od 1990r.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie początkowo silnie, w okresie owocowania zwalnia. Dorasta do ok. 4m wysokości(podkładka gruszy kaukaskiej). Tworzy jajowato stożkową koronę, dobrze zagęszczoną. W wieku starszym poszczególne gałązki będą zwisały. Drzewo wydaje owoce ok. 2-3 lata po posadzeniu. Owocuje obficie, dojrzałość zbiorcza przypada na początek września.

Owoc
Owoce zbite, ale średniej wielkości(ok. 200g). Skórka jest delikatna, cienka, zielonożółta, pokryta lekko brązowymi piegami. Miąższ soczysty, masłowy, słodki, lekko korzenny. Szypułka jest krótka i gruba. Owoce ogólnego zastosowania. Mogą być przeznaczone na przetwory, nalewki, równie dobrze smakują na surowo.

Uprawa
Odmiana dobrze odporna na mróz(drzewo oraz kwiaty). Średnio odporna na choroby, w tym parcha. Rzadko owocuje przemiennie, można przerzedzać zawiązki. Grusza najlepiej rośnie w glebach żyznych, przepuszczalnych o ph 5,9-6,5.

Grusza Bonkreta Williamsa z donicy jest już ukorzeniona oraz przycięta. Wystarczy że przeniesiemy ją do podłoża.

Przycinanie
Przycinanie robimy wczesną wiosną lub latem w suchy dzień. Najbliższej wiosny lekko przycinamy pędy oraz przewodnik w celu pobudzenia drzewa. W kolejnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Wycinamy pędy rosnące do środka korony, przy okazji pozbywając się starych, złamanych oraz suchych gałązek. Całość smarujemy maścią ogrodniczą.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, KonferencjaGeneral Leclerc, Kongresówka, ParyżankaKomisówka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png