GRUSZA KOLUMNOWA DECORA®

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.92436
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Decora® to grusza kolumnowa którą możesz uprawiać w ogrodzie lub na tarasie, a nawet na wyższym balkonie. Bardzo smaczna alternatywa dla wszystkich, którzy pragną mieć świeże owoce, ale nie chcą sadzić dużych drzew owocowych.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo gruszy Decora® rośnie dość silnie i wypuszcza długopędy, układające się równolegle do przewodnika. Wysokość dorosłego drzewka owocowego to około 3 metry. Sadzonka z odkrytym korzeniem może zostać posadzona w gruncie pojedynczo lub w szpalerze, ale także w donicy.
 
 

Owoc

Gruszki są duże i mają bardzo apetyczny wygląd. Skórka pięknie czerwieni się, a miąższ jest soczysty i aromatyczny. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik, i choć owoce można od razu zjadać, to warto pamiętać, że dobrze przechowują się nawet do początku następnego roku.
 
 

Uprawa

Grusza kolumnowa z odkrytym korzeniem to sadzonka, która dobrze przyjmuje się posadzona zarówno jesienią, jak i wiosną. Wymaga jedynie żyznej ziemi, dostępu korzeni do wody oraz słonecznego miejsca. Decora® dobrze znosi chłód i nie poddaje się chorobom.
 
 
Kolumnowa grusza Decora® jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium