• 'ISSAI' AKTINIDIA ARGUTA OSTROLISTNA (Mini Kiwi) W DONICY

Rośnie bardzo silnie jest tez bardzo odprony na susze,Owoce są bardzo dobre o smaku jak sama nazwa wskazuje kiwi Wysokość sadzonki: 45-60 cm Wiek sadzonki: 1 rok DOSTEPNOŚĆ-W DONICZCE

17.90
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Jedyna obupłciowa odmiana mini kiwi, dostępna w Polsce. Odrobina Japonii w przydomowym ogródku lub na działce.

Charakterystyka krzewu

Krzew Aktinidia Arguta Issai dorasta do nawet 6 metrów wysokości. Ma średniej wielkości liście z włoskami. Uprawiając mini kiwi amatorsko, sadzi się je podobnie jak winorośl – przy pergolach, siatkach lub ścianach budynku. W sprzedaży dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Orzechy

Owoce mini kiwi Issai smakuja podobnie jak kiwi, które znamy ze sklepów, z tą różnicą, że są słodsze. Są nieduże – około 2,5 cm długości, wagowo do 9 gramów. W środku zielone, z intensywnym zapachem. Mini kiwi Aktinidia Arguta Issai zbiera się w październiku. Najpierw dojrzewają owoce znajdujące się wewnątrz krzewu, a dopiero później te wystawione na ekspozycję słońca.

 

Uprawa

Krzew Issai odporny jest na mrozy do około -23 stopni Celsjusza, więc w pierwszych latach warto zabezpieczać je na zimę. Jest wrażliwy na suszę, więc warto go podlewać, kiedy długo nie ma opadów. Z drugiej strony korzenie nie lubią zalegania wody. Dlatego ziemia powinna być przepuszczalna, z dobrym drenażem, lekko kwaśna, w miarę odwapniona. Stanowisko powinno być słoneczne, ale bez bezpośredniej ekspozycji na wiatr. Aktinidia Arguta odporna jest na choroby.

Odmiana samopylna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png