'ISSAI' AKTINIDIA ARGUTA OSTROLISTNA (Mini Kiwi) W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P10.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,00 zł 20.00
Ocena: 4.435
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Mini kiwi Issai to jedna z niewielu samopłodnych odmian. Odrobina Japonii w przydomowym ogródku lub na działce.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew Aktinidia Arguta Issai dorasta do nawet 6 metrów wysokości. Ma średniej wielkości liście z włoskami. Uprawiając mini kiwi amatorsko, sadzi się je podobnie jak winorośl – przy pergolach, siatkach lub ścianach budynku. W sprzedaży dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Owoce mini kiwi Issai smakuja podobnie jak kiwi, które znamy ze sklepów, z tą różnicą, że są słodsze. Są nieduże – około 2,5 cm długości, wagowo do 9 gramów. W środku zielone, z intensywnym zapachem. Mini kiwi Aktinidia Arguta Issai zbiera się w październiku. Najpierw dojrzewają owoce znajdujące się wewnątrz krzewu, a dopiero później te wystawione na ekspozycję słońca.

 

Uprawa

Krzew Issai odporny jest na mrozy do około -23 stopni Celsjusza, więc w pierwszych latach warto zabezpieczać je na zimę. Jest wrażliwy na suszę, więc warto go podlewać, kiedy długo nie ma opadów. Z drugiej strony korzenie nie lubią zalegania wody. Dlatego ziemia powinna być przepuszczalna, z dobrym drenażem, lekko kwaśna, w miarę odwapniona. Stanowisko powinno być słoneczne, ale bez bezpośredniej ekspozycji na wiatr. Aktinidia Arguta odporna jest na choroby.

 

Zapylacze

Odmiana samopylna. Nie wymaga zapylacza.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium