• JABŁOŃ ANANAS BERŻENICKI Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Ananas Berżenicki z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.22
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Jabłoń Ananas Berżenicki z odkrytym korzeniem to sadzonka, która jest idealna do jesiennych lub wiosennych nasadzeń. Jeżeli więc marzy Ci się stara odmiana jabłoni, której owoce mają wysokie walory spożywcze i przetwórcze, Ananas Berżenicki jest dobrym wyborem.

Charakterystyka drzewa
Młode drzewa owocowe rosną silnie. Wraz z każdym kolejnym rokiem korona jest coraz bardziej rozłożysta, ale niezagęszczona. Owoców możemy spodziewać się co roku, w średniej wielkości plonu. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, ale tylko w okresach wiosennym i jesiennym.

Owoc
Ananas Berżenicki obradza w dość duże jabłka. Mają one kulisty kształt, błyszczącą skórkę w kolorze żółtym. Często spotkamy na niej delikatny rumieniec. Miąższ jest kruchy, soczysty, kwaśno-słodki. Owocowanie przypada na koniec sierpnia. Warto zbierać je od razu, gdyż spadają z drzew. Nie przechowują się zbyt dobrze (maksymalnie do około końca września), ale świetnie nadają się do wypieków lub wykonania przetworów, zwłaszcza soków i wina.

Uprawa
Posadzony Ananas Berżenicki z odkrytym korzeniem ma dość łatwy start, bo odmiana ta, sama w sobie, ma wysoką mrozoodporność (do -30 stopni). Także nie jest podatna na choroby, w tym np. parcha i mączniaka. Ziemia powinna być żyzna lub obojętna, lekko kwaśna. Jabłoń po posadzeniu przycina się wiosną – gałęzie o około 1/3, a przewodnik około 40 cm nad ostatnim pędem. Starsze drzewo nie wymaga cięcia prześwietlającego, gdyż korona nie zagęszcza się.

Zapylacze
Ananas Berżenicki jest samopylny. Posadzenie w pobliżu innej odmiany zwiększa szansę na obfity plon.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie