• JABŁOŃ IDARED W DONICY

Jabłoń Idared doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

23.01
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

JABŁOŃ IDARED

Podkładka: M7,M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa października
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Spartan, Cortland, Gloster, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Jonatan, Malinowa Oberlandzka, James Grieve, Oliwka Żółta, Paulared, Lobo, Wealthy, Boiken, Elstar, Empire, Gala, Melrose, Lobo.
Pochodzenie:

USA

 

Idared powstał jako krzyżówka odmian Jonatan i Wagener. Jest to jedna z popularniejszych odmian spotykanych w Polsce – owoce są smaczne, a uprawa nietrudna.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłonie Idared to silne, zdrowe drzewa. Korona jest ładna, gęsta. Obfitych plonów możemy spodziewać się co roku. Drzewka owocowe można kupić z odkrytymi korzeniami(sezonowo) lub w doniczce(może być zasadzona przez cały rok).

 

Owoc

Owoce Idareda zbieramy w połowie października, ale najlepsze do spożycia stają się dopiero w styczniu. Są średnie i duże, kuliste, spłaszczone. Skórka jest w kolorze jasnożółtym, często z bardzo wyraźnym czerwonym rumieńcem, gruba, pokryta naturalnym woskiem. W środku miąższ jasny, kremowy, jędrny. W smaku jabłka są dobre, smaczne, mają nutkę kwaskową.

 

Uprawa

Idared to jabłoń, która jest łatwa w uprawie. Odporna jest na choroby. Uważać należy na przymrozki, młode drzewa można zabezpieczyć. Lubi gleby lekkie i kwaśne oraz miejsca słoneczne.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta (Papierówka), Golden Delicious, Królowa Renet, Ligol, Spartan, Boiken, Gala, Lobo, Koksa Pomarańczowa, Malinówka Oberlandzka.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png