• JABŁOŃ JAMES GRIEVE W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Jabłoń James Grieve to bardzo stara(ponad 130 lat), letnia odmiana. Była odznaczana wieloma wyróżnieniami w Szkocji. Obecnie popularna, ale mniej. 

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie umiarkowanie do ok. 3m(podkładka karłowa M26). Tworzy małą, okrągłą koronę, która nie jest zbyt gęsta, co ułatwia przycinanie. Liście są średniej wielkości. Plonuje obficie, corocznie, pod koniec sierpnia.

Owoc
Owoce w smaku słodko kwaśne, lekko korzenne, odpowiednio soczyste, o specyficznym aromacie. Dość masywnej wielkości, ok 200g. Z wyglądu pasiaste, głównie jasnoczerwone z prześwitami żółtego. Słabo się przechowują(ok. miesiąc), służą do bezpośredniego spożycia lub wykonywania przetworów, soku, cydru, nadziewania.

Uprawa
Odmiana o średniej odporności na mróz(do -21 ° C) po przykryciu -30. Na parcha i inne choroby grzybowe zapada rzadko. Drzewo preferuje glebę żyzną oraz przepuszczalną z ph w okolicach 6,5. Sadzonka z donicy lepiej się przyjmie w docelowym gruncie.

Przycinanie
Jabłoń w donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Kolejne cięcie jabłoni wykonujemy co rok wczesną wiosną, formując oraz prześwietlając koronę, wycinając rosnące do środka pędy(również złamane, chore, krzyżujące się).

Zapylacze
Odmiana stanowi oraz wymaga zapylacza, polecamy: Oliwka Żółta, Early Geneva, Julia.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png