• JABŁOŃ KOKSA POMARAŃCZOWA W DONICY

Jabłoń Koksa Pomarańczowa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.87
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 
Koksa Pomarańczowa to jabłoń starej odmiany, uchodząca za jedną z najbardziej smacznych. W smaku doszukać się można nut gruszkowych. Idealna do uprawy amatorskiej.


Charakterystyka drzewa


Drzewo sadzone na podkładce karłowej P14 rośnie do ok 4,5m wysokości. Pnie się ku górze dość mocno, tworząc przy tym liczne rozgałęzienia. Dostępne są sadzonki z odkrytym korzeniem(tylko wiosną oraz jesienią) oraz w donicy.Owoc

Koksa owocuje przemiennie, ale zawsze średnio lub bardzo obficie. Co ciekawe, im starsze drzewo, tym więcej rodzi owoców. Jabłka są małe i średnie, kulistospłaszczone. Skóra jest zielono-żółta, gruba, matowa, sucha. Bardzo dojrzałe owoce otrzymują od słońca czerwony rumieniec. Wewnątrz miąższ ma kolor jasny, kremowy wpadający w jaśniejszą biel lub ciemniejszą żółć. Smak jest słodki, z wyczuwalną nutą gruszek. Zbiory dokonywane są na przełomie września i października, jednak dojrzałość konsumpcyjna przypada na grudzień.Uprawa
Koksa Pomarańczowa odporna jest na parcha i zarazę ogniową. Uważać trzeba na mączniaka. Także w czasie dużych mrozów młode drzewa warto mieć pod szczególną opieką. Jabłoń ta lubi rosnąć w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, z dostępem do słońca, w żyznej glebie, delikatnie kwaśnej.
ZapylaczePrzykładowe zapylacze to: Złota Reneta, Oliwka Żółta (Papierówka), Boiken, Antonówka, Jonatan, Idared, Gala, Golden Delicious.

Cięcie
Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png