JABŁOŃ KOKSA POMARAŃCZOWA W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: doniczka 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 2
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Koksa Pomarańczowa to jabłoń starej odmiany, uchodząca za jedną z najbardziej smacznych. W smaku doszukać się można nut gruszkowych. Idealna do uprawy amatorskiej.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo sadzone na podkładce karłowej P14 rośnie do ok 4,5m wysokości. Pnie się ku górze dość mocno, tworząc przy tym liczne rozgałęzienia. Dostępne są sadzonki z odkrytym korzeniem(tylko wiosną oraz jesienią) oraz w donicy.
 
 

Owoc

Koksa owocuje przemiennie, ale zawsze średnio lub bardzo obficie. Co ciekawe, im starsze drzewo, tym więcej rodzi owoców. Jabłka są małe i średnie, kulistospłaszczone. Skóra jest zielono-żółta, gruba, matowa, sucha. Bardzo dojrzałe owoce otrzymują od słońca czerwony rumieniec. Wewnątrz miąższ ma kolor jasny, kremowy wpadający w jaśniejszą biel lub ciemniejszą żółć. Smak jest słodki, z wyczuwalną nutą gruszek. Zbiory dokonywane są na przełomie września i października, jednak dojrzałość konsumpcyjna przypada na grudzień.
 
 

Uprawa

Koksa Pomarańczowa odporna jest na parcha i zarazę ogniową. Uważać trzeba na mączniaka. Także w czasie dużych mrozów młode drzewa warto mieć pod szczególną opieką. Jabłoń ta lubi rosnąć w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, z dostępem do słońca, w żyznej glebie, delikatnie kwaśnej.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Złota Reneta, Oliwka Żółta (Papierówka), Boiken, Antonówka, Jonatan, Idared, McIntosh, Gala, Golden Delicious.
 
 

Cięcie

Jabłoń z donicy posiada rozwiniętą już koronkę. Starsze drzewa wymagają cięcia prześwietlającego które polega na wycinaniu pędów rosnących do środka korony, krzyżujących się, starych i wilków(pionowe pędy rosnące w górę). Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium