JABŁOŃ KOLUMNOWA BOLERO®

Podkładka: M26/M7/P14.
Wysokość: przycięta do ok. 60-100cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.94061
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Bolero to jabłoń kolumnowa w doniczce idealna do wsadzenia w przydomowym sadzie lub na działce. Można uprawiać ją także na balkonie lub tarasie, gdyż nie rośnie bardzo wysoko. Jabłka są duże i bardzo smaczne.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe nie rośnie intensywnie, w dorosłości osiągając wysokość około 2,5 metra. Wytwarza krótkopędy, na których owocuje, zazwyczaj od trzeciego roku. Z czasem plony są większe. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane to trzyletnie sadzonki, które sadzić można w dowolnym czasie. Latem będą wymagać podlewania, ale i tak szybko się przyjmą. W dużych sadach można sadzić je w gęstej rozstawie (mniej niż 1 metr), a w warunkach miejskich pojedyncze drzewka uprawia się w donicach.
 
 

Owoc

Jabłka są duże, kuliste. Na zewnątrz żółta skórka, z czerwonym rumieńcem. Pod nią kremowy miąższ – chrupki, delikatny, zawierający dużo soku. Można określić je, jako słodko-kwaśne. Doskonałe do jedzenia na surowo, jako przekąską, albo przetwarzania – na kompoty, musy czy do szarlotek. Dobrze smakują także po zasuszeniu – zachowują dużo aromatu. Dojrzałość zbiorcza wypada na koniec września.
 
 

Uprawa

Jabłoń kolumnowa doniczkowana Bolero wymaga dobrej ziemi – bogatej w składniki odżywcze i umiarkowanie wilgotnej. Im bardziej słoneczne będzie stanowisko, tym intensywniej wybarwią się owoce. Jabłoń Bolero jest dobrze odporna na chłód i choroby. Nie zapada na parcha ani mączniaka. Cięcie nie jest konieczne, zwłaszcza że drzewko nie rośnie zbyt intensywnie. Warto wycinać uszkodzone i połamane gałązki.
 
 

Zapylacze

Kolumnowa jabłoń Bolero jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium