JABŁOŃ KOLUMNOWA GARDEN FOUNTAIN

Podkładka: M26/M7/P14.
Wysokość: przycięta do ok. 60-100cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Garden Fountain to jabłoń kolumnowa którą posadzić możesz w ziemi lub w donicy. To dobry wybór zarówno gdy zakładasz ogród, jak i gdy chcesz mieć jedna niewielką jabłoń przed domem.
 
 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń kolumnowa Garden Fountain dorasta do wysokości około 3 metrów, ale dzieje się to na przestrzeni kilku lat, gdyż sam wzrost jest raczej powolny. Drzewo ma jeden główny przewodnik i odchodzące od niego krótkopędy. Sadzonka z odkrytym korzeniem przeznaczona jest do sadzenia w czasie jesieni lub wiosny. W pierwsze owoce obrodzi w drugim lub trzecim roku.
 
 

Owoc

Jabłka Garden Fountain są średniej wielkości. Skórka w kolorach czerwonym i zielonym. Miąższ jest bardzo smaczny – świetnie zbilansowany smak słodki i kwaśny, do tego aromatyczny i soczysty. Owoce są idealne do jedzenia na surowo lub wykorzystywania w kuchni. Zbiory przypadają na przełom września i października.
 
 

Uprawa

Garden Fountain to jabłoń kolumnowa, która dobrze znosi zimowy chłód. Nie poddaje się też chorobom, w tym odporna jest na parcha ani raka. Preferuje stanowisko słoneczne i żyzną glebę o umiarkowanej wilgotności. Drzewka owocowe posadzone w doniczkach warto chować na zimę do altany lub garażu.
 
 
Kolumnowa jabłoń Garden Fountain jest samopylna. 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium