• JABŁOŃ KOLUMNOWA MAYPOLE® W DONICY

Brak towaru
34.15
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Maypole to jabłoń kolumnowa w doniczce, która jest bardzo dekoracyjna. Ubarwione na czerwono są kwiaty, liście i jabłka. Ciekawa odmiana jabłoni, odpowiednia dla koneserów.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, osiągając około 3 metry wysokości, gdy jest dorosłe. Tworzy długopędy i krótkopędy. Plonuje dobrze co roku, rozpoczynając wydawanie owoców zazwyczaj w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dowolnym czasie w roku. Co więcej, coraz bardziej popularna staje się uprawa w donicach, która umożliwia przestawianie, przekręcanie drzewka i chowanie do na zimę do altany.

Owoc
Jabłka są średnio duże, kuliste. Na zewnątrz apetyczna czerwona skóra, wewnątrz miąższ o czerwonym odcieniu i niewielkie gniazdo nasienne. Jabłka są bardzo smaczne, aromatyczne, słodko-winne. Idealne do chrupania, jako przekąskę, ale też na kompoty i musy. Zbiory wykonuje się w drugiej połowie września.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Maypole powinna zostać posadzona w dobrej ziemi, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Sadzona w upalne lato, wymaga początkowo podlewania, by korzenie mogły rozwijać się w suchej ziemi. Jabłoń dobrze znosi zimowe mrozy, pąki nie przemarzają podczas przymrozków. Drzewko kolumnowe uprawiane w donicy można chować do pomieszczenia gospodarczego na miesiące grudzień-luty. Mypole dobrze odporna jest na choroby, w tym mączniaka i parcha. Cięcie jabłoni kolumnowych nie jest konieczne. Wykonuje się je, jeżeli drzewka za bardzo zagęściły się lub długopędy są zbytnio wyrośnięte.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Polka, Waltz, Bolero lub inna odmiana, kwitnąca w tym samym czasie.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png