Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ KOLUMNOWA POLKA® ODKRYTY KORZEŃ

Jabłoń Kolumnowa Polka, Wysokość sadzonki: ok. 120cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
25.74
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Jabłoń kolumnowa Polka rodzi bardzo smaczne owoce. Można ją posadzić w ogrodzie działkowym lub sadzie. Dużym atutem jest możliwość sadzenia drzewek nawet co 80 cm, czym zwiększamy wydajność sadu.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń kolumnowa Polka ma jeden główny przewodnik, z którego wyrastają krótkopędy. Korona jest zwarta, a cięcie korygujące nie wpływa na jej rozrastanie się. Pierwsze jabłka pojawiają się zazwyczaj w trzecim roku od posadzenia. 

 

Owoc

Jabłka Polki są średniej wielkości. Skórka jest intensywnie żółta, z bardzo wyraźnym czerwonym rumieńcem. Miąższ ma żółtawy kolor. Jest smaczny i bardzo soczysty, słodko-kwaśny. Idealne do jedzenia na surowo lub do wykorzystania w przetwórstwie. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek września.

 

Uprawa

Polka to jabłoń kolumnowa, która powinna być sadzona w miejscach słonecznych, osłoniętych od silnego wiatru. Preferuje ziemię żyzną, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Odporna jest na mrozy, choć młode drzewa warto zabezpieczyć na zimę.

 

Jabłoń Polka jest samopylna.

 

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży jabłonie kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także jabłonie kolumnowe w doniczkach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png