• JABŁOŃ KOLUMNOWA POLKA® W DONICY

Brak towaru
34.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Polka to jabłoń kolumnowa w doniczce, idealna do domowego ogrodu, ale także dużej uprawy towarowej. Drzewko szybko przyjmuje się i zaczyna wydawać obfite plony. Uprawa nie sprawia żadnych trudności.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta dobrze i zdrowo, dość intensywnie, a osiągnąć może nawet 4 metry wysokości. Wytwarza tylko krótkopędy, na których zawiązują się owoce. Pierwsze jabłka zerwiemy zazwyczaj w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane to trzyletnie sadzonki z solidnym systemem korzeniowym, dzięki czemu bezproblemowo adaptują się w ogrodzie. Sadzić je można w gruncie lub w dużych pojemnikach/donicach.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości. Na zewnątrz cienka żółta skórka, od słonecznej strony przyozdobiona czerwonym pomazańcem. Pod nią żółty miąższ – smaczny, słodko-kwaśny, soczysty. Jabłka nadają się do jedzenia od razu po zerwaniu z drzewa. Można je suszyć, przetwarzać, wyciskać z nich soki. Zbiory wykonuje się w pierwszych dniach września.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Polka może zostać wsadzona zarówno w dużym ogrodzie, jak i pojedynczo w przydomowym ogródku. Zimy znosi dobrze – wymaga jedynie podstawowego zabezpieczenia. Drzewka uprawiane w donicach można schować do garażu lub ganku. Polka raczej nie choruje, w tym rzadko się zdarza, by poddała się parchowi czy rakowi. Lubi ziemie żyzne, bogate w składniki odżywcze, umiarkowanie wilgotne. Cięcie nie jest wymagane, ale jeżeli drzewko zbytnio wyrosło, można je skrócić, obcinając przewodnik. Z czasem warto usuwać połamane krótkopędy.

Zapylacze
Kolumnowa jabłoń Polka jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png