JABŁOŃ KOLUMNOWA VESNA

Podkładka: M26/M7/P14.
Wysokość: przycięta do ok. 60-100cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.78917
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Vesna to jabłoń kolumnowa idealna do zasadzenia w przydomowym ogrodzie lub w profesjonalnym sadzie towarowym. Dużym atutem jest możliwość zasadzania kolejnych drzewek owocowych w odległości nawet tylko 80 cm od siebie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń kolumnowa Vesna rośnie umiarkowanie silnie i wytwarza tylko krótkopędy. Drzewko owocowe z odkrytym korzeniem przyjmuje się świetnie posadzone zarówno jesienią, jak i wiosną, a pierwsze jabłka pojawiają się najczęściej w trzecim roku.
 
 

Owoc

Jabłka są średnie i duże (nawet do 70 gramów). Na zewnątrz jasna skórka w kolorze żółtoczerwonym. Wewnątrz bardzo smaczny i soczysty miąższ. Owoce można zjadać lub przetwarzać. Jabłka dojrzałe są w pierwszej połowie sierpnia.
 
 

Uprawa

Vesna to jabłoń kolumnowa, która jest dobrze odporna na mrozy i choroby. Powinna trafić do ziemi urodzajnej, o odczynie pH obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Miejsce zasadzenia najlepiej, by było słoneczne. Starsze drzewo można pozbawić starych pędów, jeżeli jest ich zbyt wiele, ale nie jest to regułą. Kolumnowa jabłoń Vesna jest samopylna. 
 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium