• JABŁOŃ KOLUMNOWA WALTZ® ODKRYTY KORZEŃ

Jabłoń Kolumnowa Waltz, Wysokość sadzonki: ok. 120cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

27.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Jabłoń kolumnowa Waltz jest chętnie wybierana do sadów domowych i niewielkich ogródków działkowych. Ma smaczne owoce, które także cieszą oczy apetycznym wyglądem.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Waltz ma pokrój kolumnowy. Drzewa można sadzić w niedalekiej odległości od siebie, optymalnie nawet co 80 cm. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w sadzie. Dorastają do wysokości 2 – 3 metrów. Drzewo nie wytwarza długopędów, a tylko pień przewodni i krótkopędy. Pierwszych owoców możemy spodziewać się w trzecim roku od posadzenia.

 

Owoce

Jabłka są średniej wielkości. Skórka wybarwia się na czerwono wraz z dojrzałością owoców. Skórka jest ładnie błyszcząca. W smaku są słodkie i soczyste. Można je zjadać bezpośrednio, ale też przetwarzać i suszyć. Dobrze się też przechowują. Zbiory przypadają na koniec września.

 

Uprawa

Waltz to jabłoń kolumnowa dość dobrze odporna na niskie temperatury. Miejsce posadzenia powinno być słoneczne. Najlepsza ziemia to ta o odczynie obojętnym, żyzna, umiarkowanie wilgotna. Drzewka owocowe można przycinać, co nie spowoduje ich rozkrzewienia.

 

 

Jabłoń Waltz jest samopylna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie