JABŁOŃ KOLUMNOWA WALTZ®

Podkładka: M26/M7/P14.
Wysokość: przycięta do ok. 60-100cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.78
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Jabłoń kolumnowa Waltz jest chętnie wybierana do sadów domowych i niewielkich ogródków działkowych. Ma smaczne owoce, które także cieszą oczy apetycznym wyglądem.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Waltz ma pokrój kolumnowy. Drzewa można sadzić w niedalekiej odległości od siebie, optymalnie nawet co 80 cm. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w sadzie. Dorastają do wysokości 2 – 3 metrów. Drzewo nie wytwarza długopędów, a tylko pień przewodni i krótkopędy. Pierwszych owoców możemy spodziewać się w trzecim roku od posadzenia.

 

Owoce

Jabłka są średniej wielkości. Skórka wybarwia się na czerwono wraz z dojrzałością owoców. Skórka jest ładnie błyszcząca. W smaku są słodkie i soczyste. Można je zjadać bezpośrednio, ale też przetwarzać i suszyć. Dobrze się też przechowują. Zbiory przypadają na koniec września.

 

Uprawa

Waltz to jabłoń kolumnowa dość dobrze odporna na niskie temperatury. Miejsce posadzenia powinno być słoneczne. Najlepsza ziemia to ta o odczynie obojętnym, żyzna, umiarkowanie wilgotna. Drzewka owocowe można przycinać, co nie spowoduje ich rozkrzewienia. Jabłoń Waltz jest samopylna.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium