• JAGODA KAMCZACKA ZOJKA W DONICY

Przeciętna siła wzrostu o niebywale przysznych owocach bardzo slodkich i soczystych. Wysokość sadzonki: 45-60 cm DOSTEPNOSC:W DONICZCE

11.88
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu NaN
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

JAGODA KAMCZACKA ZOJKA

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2m
Dojrzałość zbiorcza: połowa maja
Barwa owoców: granatowy
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Wojtek
Pochodzenie: Polska

 

Polska odmiana jagody idealna do nasadzeń plantacyjnych, gdyż można zbierać ją mechanicznie. Świetnie nadają się do mrożenia, suszenia czy przetwarzania. To także długowieczny krzew – owocuje nawet przez 30 lat.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew dorasta do wysokości około 1,6 metra. Listki są niewielkie, ciemnozielone. Jest to wczesna odmiana. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach.


Owoce

Jagoda Zojka wydaje owoce o owalnym kształcie. Są one całkiem duże, bo nawet do 1,5 grama. W smaku jagody są słodkie, bardzo przyjemne. Pierwsze nieliczne owoce pojawiają się na krzaku czasem nawet już w pierwszym roku po posadzeniu. Z każdym kolejnym jest ich coraz więcej, a od 5. roku owocuje w pełni obficie. Z jednego krzewu możemy wtedy zebrać nawet 4 kg owoców. Dojrzałość zbiorcza przypada na pierwszą połowę czerwca.


Uprawa

Zojka Kamczacka to jagoda odporna na mrozy. Co istotne, niestraszne są jej sezonowe susze. Nasadzenia powinny być wykonywane w miejscach nasłonecznionych lub w półcieniu. Jagody te nie są bardzo wymagające, jeżeli chodzi o glebę. Najważniejsze, by była żyzna i lekko kwaśna. Jagoda Kamczacka nie wymaga przycinania do 5. roku. Potem konieczne są cięcia prześwietlające.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Atut, Wojtek, Duet.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png