JEŻYNA BEZKOLCOWA BLACK SATIN W DONICY

Wysokość: ok. 25-40cm.
Wiek: 1,5 roku.
Stan: doniczka P10.
Cena: 17,20 zł 17.20
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Bezkolcowa jeżyna Black Satin cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników tego owocu. Co więcej, jest to polska odmiana, z powodzeniem od lat uprawiana na naszych ziemiach.

 

Charakterystyka krzewu

Jeżyna Black Satin rośnie szybko i intensywnie – długie pędy mogą osiągać nawet 2,5 metra długości. Są na nich nieliczne i raczej nieszkodliwe wypustki, ale w porównaniu do innych odmian, tę możemy nazywać bezkolcową. Krzew można sadzić przy ogrodzeniu, na zbudowanym rusztowaniu lub przy murze. Krzewy owocowe dostępne są z gołymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoce

Black Satin to jeżyna bardzo plenna. Owoce są duże i bardzo soczyste. Smakują wyśmienicie – słodko, ale mają kwaskową nutę. Pierwsze dojrzałe jeżyny znajdziemy na krzewach już w sierpniu, a zbierać je będziemy aż do pierwszych przymrozków. Można je jeść bezpośrednio, mrozić i przetwarzać.

 

Uprawa

Jeżyna Black Satin odporna jest na mrozy. Nie atakują jej raczej choroby. Lubi podłoże żyzne, lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne. Powinna mieć dużo dostępu do światła. Nie znosi suszy, więc jeżeli takowe nastają, należy ją podlewać.

 

Nie potrzebuje zapylacza.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium