Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • MALINOTRUSKAWKA W DONICY

Brak towaru
15.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 Maja
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Oferta obejmuje sadzonki malinotruskawki w donicy p9.
Malinotruskawka w donicy jest krzyżówką maliny i truskawki. Naturalnie występuje w lasach Japonii, w Polsce jest mniej znana. Krzew można uprawiać w większej donicy, czy zasadzić w ogrodzie.

Charakterystyka krzewu
Roślina zatrzymuje się na ok. 50cm wysokości. Krzew średnio zagęszczony, występują na nim niewielkie kolce. Często jest wykorzystywany do tworzenia niskich żywopłotów. Liście są zwężone, nie za duże, jasnozielone oraz ząbkowate. Kwitnie białymi kwiatami w lipcu, owocuje natomiast w sierpniu, na jednorocznych pędach.

Owoc
Kuliste owoce, różowoczerwonego koloru o chropowatej powierzchni, bardzo dekoracyjne. Dorastają do ok. 5cm średnicy. Są smaczne,
zbalansowane, lekko słodkie z nutą maliny. Malinotruskawka posiada spore wartości odżywcze, to skarbnica witamin takich jak C, E i B.

Jak, kiedy sadzić?
Roślina toleruje większość gleb, najlepsza będzie w przedziale pH. 6,0-6,5, żyzna, przepuszczalna z dodatkiem kompostownika. Optymalnym terminem do wysadzania jest wiosna. Sadzonki w donicy można sadzić przez cały sezon, w dodatku mają 99.99% szans na przyjęcie. 

Uprawa
Jest to roślina która ma dużą tolerancje co do podłoża, najlepsza będzie w przedziale pH. 6,0-6,5, żyzna i przepuszczalna. Młode sadzonki na zimowanie warto przykryć agrowłóniną, dotyczy to również wiosennych przymrozków. Starsze krzewy są mrozoodporne. Preferuje stanowisko słoneczne oraz półcieniste. Nie lubi susz, należy ją podlewać, w szczególności latem. Przycinanie polega na wiosennym wycinaniu zeszłorocznych pędów, które już owocowały.

Odmiana nie wymaga zapylacza.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png