• MIGDAŁOWIEC JADALNY HALLS HARDY Z ODKRYTYM KORZENIEM

Migdałowiec Jadalny Halls Hardy z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
37.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Halls Hardy to migdałowiec jadalny z odkrytym korzeniem, będący najlepszą odmianą do naszego klimatu. Ma wyższą mrozoodporność od innych odmian.

Charakterystyka krzewu
Migdałowiec rośnie dość silnie, a dorasta do wysokości nawet 5 metrów. Tworzy szeroką koronę, średnio zagęszczoną. Bardzo dekoracyjne są kwiaty – duże (ponad 5 cm), biało- różowe, atrakcyjne dla oka.

Owoc
Owoce migdałowca Halls Hardy to duże i twarde orzechy. Wewnątrz znajduje się jadalna pestka, w typowym migdałowym kształcie. W smaku jest słodko-gorzka, z charakterystyczna migdałową nutą. Zbiór przypada na przełom września i października.

Uprawa
Migdałowiec Halls Hardy dobrze znosi zimowe mrozy i wiosenne przymrozki. Preferuje miejsca słoneczne, ciepłe, bez silnych wiatrów. Lubi żyzną ziemię, przepuszczalną, zasobną w wodę. Wymaga intensywnego cięcia, by zachować jakość owoców.

Zapylacze
Migdałowiec jadalny Halls Hardy jest częściowo samopylny. Bez obecności pokrewnego drzewa wyda kwiaty i może obrodzić w owoce, choć nie ma pewności co do wielkości zbioru. Zapylaczami mogą być odmiany, np. Bounty, Oracle czy Seaside. Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży migdałowce z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także migdałowce w doniczkach.
Sprawdź także krzewy owocowe dostępne w naszej ofercie! 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png