• MINI WIŚNIA PIEMONT ODKRYTY KORZEŃ

Brak towaru
29.94
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
Mini wiśnia Piemont z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego, które nie tylko daje plony, ale także zdobi. Pięknie wygląda, gdy kwitnie i gdy owocuje.

Charakterystyka drzewa
Mini Wiśnia Piemont rośnie powoli i finalnie dorasta do maksymalnie około 150 centymetrów. Korona jest zwarta i kulista. Owocuje co roku, dość obficie, a pierwsze wisienki pojawią się nawet już w drugim roku uprawy. Mini wiśnia z odkrytym korzeniem świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach.

Owoc
Wiśnie są średniej wielkości, z czerwoną skórką. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu – są smaczne, trochę słodkie, trochę kwaśne. Równie dobrze nadają się na przetwory, w tym soki i dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na lipiec. Warto pamiętać, że owoce w żaden sposób nie różnią się od owoców drzew wysokich.

Uprawa
Mini wiśnia Piemont z odkrytym korzeniem szybko zakorzeni się w żyznej ziemi o obojętnym pH. Potrzebuje dostępu do wody lub regularnego podlewania, ale nie lubi podmakania. Raczej dobrze znosi mrozy, choć na zimę warto schować donice do garażu lub budynku gospodarczego. Warto uważać wiosną, by nie przemarzły pąki. Na choroby jest niepodatna. Nie wymaga cięcia. Mini Wiśnia Piemont jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png