MINI WIŚNIA PIEMONT

Podkładka: Antypka.
Wysokość: ok. 40cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: sadzonka kopana z gruntu.
Cena: 29,99 zł 29.99
Ocena: 3.56391
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Mini wiśnia Piemont z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego, które nie tylko daje plony, ale także zdobi. Pięknie wygląda, gdy kwitnie i gdy owocuje.
 
 

Charakterystyka drzewa

Mini Wiśnia Piemont rośnie powoli i finalnie dorasta do maksymalnie około 150 centymetrów. Korona jest zwarta i kulista. Owocuje co roku, dość obficie, a pierwsze wisienki pojawią się nawet już w drugim roku uprawy. Mini wiśnia z odkrytym korzeniem świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach.
 
 

Owoc

Wiśnie są średniej wielkości, z czerwoną skórką. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu – są smaczne, trochę słodkie, trochę kwaśne. Równie dobrze nadają się na przetwory, w tym soki i dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na lipiec. Warto pamiętać, że owoce w żaden sposób nie różnią się od owoców drzew wysokich.
 
 

Uprawa

Mini wiśnia Piemont z odkrytym korzeniem szybko zakorzeni się w żyznej ziemi o obojętnym pH. Potrzebuje dostępu do wody lub regularnego podlewania, ale nie lubi podmakania. Raczej dobrze znosi mrozy, choć na zimę warto schować donice do garażu lub budynku gospodarczego. Warto uważać wiosną, by nie przemarzły pąki. Na choroby jest niepodatna. Nie wymaga cięcia. Mini Wiśnia Piemont jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium