• MORELA EARLY BLUSH Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Early Blush z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.20
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Early Blush to morela z odkrytym korzeniem, którą można posadzić nawet na małej działce. Jest samopylna, dzięki czemu w każdym roku będzie cieszyć owocami. A te są pyszne i rozpływające się w ustach!


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta dość intensywnie i kreuje spójną, gęstą koronę. Plonuje średnio obficie, ale za to w każdym roku. Pierwsze morele zerwiemy w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można sadzić jesienią lub wiosną. Wybierając jesień, warto od razu zadbać o solidne zabezpieczenie zimowe, gdyż młode morele są wrażliwe na mrozy.

Owoc
Owalne morele są średniej wielkości – do około 5 cm średnicy. Na zewnątrz pomarańczowa skórka z czerwonym rumieńcem. Pod nią pomarańczowy miąższ – bardzo delikatny i kremowy, czasem określany jako „masłowy”. W konsumpcji są bardzo lubiane – smaczne, słodkie, pełne zapachu. Świetne do jedzenia i przetwarzania. Dojrzałość zbiorczą osiągają w lipcu.

Uprawa
Morela Early Blush z odkrytym korzeniem będzie mieć łatwiejszy start posadzona wiosną, gdyż jest wrażliwa na chłód. Sadzona jesienią wymaga troski i dobrego zabezpieczenia. Dobrą wiadomością jest to, że pąki są mało wrażliwe na przymrozki. Warto uważać na choroby drewna i kory. Najlepsza ziemia to żyzna, umiarkowanie wilgotna, o odczynie obojętnym. Pierwsze cięcie moreli wykonujemy w pierwszą wiosnę w ogrodzie, nawet jeżeli dopiero co została posadzona. Skrócić należy przewodniki (często drzewko ma więcej niż jeden) i długie silne gałęzie. W kolejnych latach wycinamy pędy rosnące do środka korony, suche, uszkodzone i wilki.

Zapylacze
Morela Early Blush jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png