• MORELA EARLY BLUSH Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Early Blush z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

23.43
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

MORELA EALY BLUSH

Wczesna odmiana moreli, która prosto z Ameryki trafiła do polskich sadów. Owoce są niesamowicie smacznie, o masłowatej konsystencji, dzięki której rozpływają się w ustach. Morela Early Blush jest idealna do domowego sadu, dla wszystkich, których uwielbiają te owoce.


Charakterystyka krzewu
Morela Early Blush rośnie silnie, tworzy wąską, zagęszczoną koronę. Pierwsze owoce pojawiają się na młodym drzewku około trzeciego roku. Plonuje co rocznie, umiarkowanie obficie, choć wiele zależy od warunków – tutaj dużym atutem jest to, że pąki dobrze znoszą wiosenne przymrozki. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

Owoc
Owoce Earlu Blush są średniej wielkości – do około 5 cm średnicy. Mają owalny kształt i pomarańczową skórkę, na której bardzo widoczny jest duży czerwony rumieniec. Wewnątrz skrywa się miąższ o pomarańczowej barwie, który jest niesamowicie aromatyczny. Owoce są przyjemne w konsumpcji – bardzo dojrzałe wręcz rozpływają się w ustach, są kremowe, delikatne. Czuć wyraźną słodycz, ale także charakterystyczną dla moreli nutkę kwaśności. Morele najchętniej zjadane są na bieżąco, ale można także wykorzystać je do deserów. Owoce zrywany w lipcu.

Uprawa
Early Blush, jak wszystkie morele, wymaga ochrony przed zimnem. Młode drzewa są szczególnie wrażliwe na chłód, ale przy dobrym zabezpieczeniu nie przemarzają. Ziemia, w której zostanie posadzona, powinna być żyzna, o odczynie obojętnym, o umiarkowanej wilgotności.

Zapylacze
Morela Early Blush jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie