Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • MORELA EARLY ORANGE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Early Orange z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
26.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

MORELA EARLY ORANGE

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: pomarańczowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średny
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Early Orange to morela z odkrytym korzeniem, która jest idealnym wyborem na działkę. Jest samopylna, rodzi smaczne owoce, dobrze znosi zimy. Idealna dla amatorów. Chętnie sięgają po nią także profesjonalni sadownicy, gdyż owoce są bardzo atrakcyjne i pożądane na rynku.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe moreli rośnie intensywnie, tworząc stożkowatą koronę. Przy tak intensywnym wzroście ważne jest dyscyplinowanie drzewa i wycinanie blokujących gałęzi. Owoców możemy spodziewać się co roku, w dużej ilości. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do sadzenia wiosną lub jesienią.

 

Owoc

Morele są średniej wielkości, zazwyczaj około 40 gramów sztuka. Mają kulisty kształt, pomarańczową skórkę z rumieńcem i pomarańczowy miąższ. W smaku są słodko-kwaśne, aromatyczne, jędrne podczas jedzenia. Pestka łatwo odchodzi od owocu. Są lubiane zarówno w konsumpcji bezpośredniej, jak i w przetwórstwie, przede wszystkim na dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca. Owoce można transportować lub przechowywać w chłodni.

 

Uprawa

Morela Early Orange z odkrytym korzeniem powinna trafić w miejsce, osłonięte od silnych wiatrów. Na kilka pierwszych zim powinna otrzymać zabezpieczenie, a wtedy na pewno przetrwa je bez uszczerbku. Pąki są średnio wrażliwe na przymrozki, zazwyczaj nie obmarzają. Early Orange rzadko choruje. Największym zagrożeniem jest szarka. Ziemia powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Odmiana Early Orange jest samopylna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png