MORELA GOLDRICH (KARŁOWA) W DONICY

Podkładka: W. Wangenheima (karłowa).
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: doniczka 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 40,00 zł 40.00
Ocena: 3.398
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Goldrich to morela w doniczce bardzo chętnie wybierana do upraw przydomowych i towarowych, nastawionych na sprzedaż owoców. Są one bowiem bardzo duże, atrakcyjne i smaczne.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe wzrasta intensywnie, kreując wzniosłą, niezbyt gęstą koronę. Jest to krzyżówka odmian Perfection i Sunglo. Plonuje corocznie w dużej ilości owoców, a pierwsze z nich uświadczymy w trzecim lub czwartym roku od posadzenia drzewka w sadzie. Drzewka owocowe doniczkowane teoretycznie można sadzić w dowolnym terminie. Jednak w przypadku moreli – które są wrażliwe na chłody – najlepszym czasem jest wiosna.
 
 

Owoc

Morele są bardzo duże, nawet ponad 120 gramów. Skórka ma kolor pomarańczowy i niekiedy lekko czerwony, jest gładka i błyszcząca. Miąższ jest również pomarańczowy i łatwo odchodzi od pestki. Owoce są słodkie, aromatyczne i smaczne. Rozmiar sprawia, że są chętnie wybierane do jedzenia na surowo, jako przekąska. Można je także przetwarzać na dżemy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca.
 
 

Uprawa

Morela Goldrich doniczkowana najlepiej by trafiła do miejsca ciepłego i słonecznego. Mimo że mrozy znosi ogólnie dobrze, nie warto narażać jej na przemarznięcie. Przyda się więc zabezpieczenie zimowe. Na choroby odporność ma wysoką, w tym na szarkę. Preferuje ziemię żyzną, o obojętnym pH i średniej wilgotności. Wiosną wyrównujemy i pobudzamy drzewko poprzez cięcie. Skrócić trzeba gałązki o około 1/3 długości i przyciąć wierzchołek.
 
 

Zapylacze

Morela Goldrich jest częściowo samopylna. Lepiej owocuje w towarzystwie innych moreli, np. Early Orange.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium