• MORELA GOLDRICH W DONICY

Morela Goldrich doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
28.55
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
Goldrich to morela w doniczce bardzo chętnie wybierana do upraw przydomowych i towarowych, nastawionych na sprzedaż owoców. Są one bowiem bardzo duże, atrakcyjne i smaczne.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta intensywnie, kreując wzniosłą, niezbyt gęstą koronę. Jest to krzyżówka odmian Perfection i Sunglo. Plonuje corocznie w dużej ilości owoców, a pierwsze z nich uświadczymy w trzecim lub czwartym roku od posadzenia drzewka w sadzie. Drzewka owocowe doniczkowane teoretycznie można sadzić w dowolnym terminie. Jednak w przypadku moreli – które są wrażliwe na chłody – najlepszym czasem jest wiosna.

Owoc
Morele są bardzo duże, nawet ponad 120 gramów. Skórka ma kolor pomarańczowy i niekiedy lekko czerwony, jest gładka i błyszcząca. Miąższ jest również pomarańczowy i łatwo odchodzi od pestki. Owoce są słodkie, aromatyczne i smaczne. Rozmiar sprawia, że są chętnie wybierane do jedzenia na surowo, jako przekąska. Można je także przetwarzać na dżemy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca.

Uprawa
Morela Goldrich doniczkowana najlepiej by trafiła do miejsca ciepłego i słonecznego. Mimo że mrozy znosi ogólnie dobrze, nie warto narażać jej na przemarznięcie. Przyda się więc zabezpieczenie zimowe. Na choroby odporność ma wysoką, w tym na szarkę. Preferuje ziemię żyzną, o obojętnym pH i średniej wilgotności. Wiosną wyrównujemy i pobudzamy drzewko poprzez cięcie. Skrócić trzeba gałązki o około 1/3 długości i przyciąć wierzchołek.

Zapylacze
Morela Goldrich jest częściowo samopylna. Lepiej owocuje w towarzystwie innych moreli, np. Early Orange.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png