• MORELA HARLAYNE W DONICY

Morela Harlayne doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

30.50
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

MORELA HARLAYNE

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: pomarańczowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średny
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Harlayne to najpóźniejsza morela z kanadyjskich odmian, wyhodowana w znanej Rolniczej Stacji Doświadczalnej w Harrow w Ontario. Prowadzi ona program hodowli odmian, które będą odporne na mrozy i wysokoplenne.

 

Charakterystyka drzewa

Morela Harlayne jest krzyżówką, pochodzącą z Kanady. Silnie i rozłożyście rośnie. Co roku obficie obradza w owoce. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Owoce Moreli Harlayne są średniej wielkości i duże – do 50 gramów. Mają ładny okrągły kształt. Skórka jest pomarańczowa, ale zdobi ją czerwony słoneczny rumieniec. Wewnątrz owoc jest pomarańczowy, zwięzły, średnio soczysty. W konsumpcji są smaczne, aromatyczne. Dojrzałość osiągają w połowie sierpnia.

 

Uprawa

Harlayne to morela odporna na niskie temperatury. Powinna jednak być sadzona w miejscach ciepłych i słonecznych, w glebach żyznych i niepodmokłych. Jest średnio odporna na choroby.

 

Zapylacze

Morela jest częściowo samopylna. Większym plonom sprzyja obecność innych odmian, np. Późnej z Modern, Hargrand.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata morele należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png