MORELA KOLUMNOWA COMPACTA

Wysokość: ok. 60-120cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 60,00 zł 60.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Compacta to morela kolumnowa w doniczce, którą polecamy wszystkim miłośnikom tych owoców. Łatwe w uprawie drzewko obradza w duże i smaczne morele.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie średnio silnie. Ma jeden przewodnik, od którego odrastają krótkopędy. Może dorastać do wysokości 3 metrów, ale cięciem ingeruje się w wysokość. Owocuje równo w każdym roku, a pierwsze morele zerwiemy nawet już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można sadzić przez cały rok, choć zdecydowanie warto odpuścić sobie zimę. Zakupione sadzonki można sadzić i uprawiać w dużych donicach.
 
 

Owoc

Morele są duże, średnio jedna sztuka waży około 40 gramów, ale są też większe. Cienka skórka ma kolor pomarańczowy, a od słonecznej strony pokrywa ją czerwony malunek. Miąższ pomarańczowy, łatwo odchodzący od pestki. Owoce rozłupują się w dłoniach, co ułatwia konsumpcję. W smaku są soczyste i słodkie. Idealne do jedzenia, dodawania do deserów, mrożenia albo przetwarzania. Zbiory wykonuje się w połowie sierpnia.
 
 

Uprawa

Morela kolumnowa doniczkowana Compacta może zostać zasadzona pojedynczo lub w szpalerze. Trzyletnia sadzonka szybko przyjmuje się w gruncie. Ta odmiana wyjątkowo dobrze znosi mrozy i przymrozki, na tle innych odmian moreli. Ziemia powinna być bogata w składniki odżywcze i zasobna w wodę. Optymalne pH to obojętne. Cięcie nie jest wymagane, ale jeżeli chcemy, by drzewko było niższe, to trzeba regularnie je przycinać. Jeżeli krótkopędów będzie zbyt dużo, warto je przerzedzić i wyciąć te zniszczone.
 
 
 
Kolumnowa morela Compacta jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl