MORELA SOMO

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 24,40 zł 24.40
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Morela Somo to sadzonka idealna dla początkujących sadowników. Drzewo jest niewrażliwe na mrozy i choroby, a do tego rodzi smaczne owoce.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo moreli Somo rośnie silnie i tworzy dużą rozłożystą koronę w kształcie kuli. W okres owocowania wchodzi wcześnie, i w każdym roku plonuje obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej ałyczy, dorasta do 4,5m wysokości. W sprzedaży oferowane są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, gotowe do zasadzenia jesienią lub wiosną (bardziej zalecane).
 
 

Owoc

Owoce moreli Somo są średniej wielkości, o masie do około 40 gramów. Kształt mają kulisto jajowaty, a skórkę pomarańczową z czerwonym rumieńcem. Miąższ w smaku jest smaczny, słodki, można wyczuć delikatne włókna w strukturze. Morele zrywamy w połowie sierpnia.
 
 

Uprawa

Morela Somo może trafić do ziemi w każdym regionie Polski, nawet tych chłodnych, gdyż to odmiana bardzo wysoce odporna na mrozy (co w przypadku moreli nie jest częste). Drzewko owocowe dobrze znosi zimy, a pąki wiosenne przymrozki. Morele lubią ciepłe, słoneczne stanowiska w dobrej, żyznej glebie. Cięcie wykonujemy wiosną, obcinając końce gałązek i przewodnik. Aby owoce były większe, należy przerzedzać zawiązki, bo Somo ma tendencję do obradzania w ich dużą ilość.
 
 

Zapylacze

Morela Somo jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium