Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • MORELA SOMO Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Somo z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.08
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Morela Somo z odkrytym korzeniem to sadzonka idealna dla początkujących sadowników. Drzewo jest niewrażliwe na mrozy i choroby, a do tego rodzi smaczne owoce.

Charakterystyka drzewa
Drzewo moreli Somo rośnie silnie i tworzy dużą rozłożystą koronę w kształcie kuli. W okres owocowania wchodzi wcześnie, i w każdym roku plonuje obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej ałyczy, dorasta do 4,5m wysokości. W sprzedaży oferowane są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, gotowe do zasadzenia jesienią lub wiosną (bardziej zalecane).

Owoc
Owoce moreli Somo są średniej wielkości, o masie do około 40 gramów. Kształt mają kulistojajowaty, a skórkę pomarańczową z czerwonym rumieńcem. Miąższ w smaku jest smaczny, słodki, można wyczuć delikatne włókna w strukturze. Morele zrywamy w połowie sierpnia.

Uprawa
Morela Somo z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi w każdym regionie Polski, nawet tych chłodnych, gdyż to odmiana bardzo wysoce odporna na mrozy (co w przypadku moreli nie jest częste). Drzewko owocowe dobrze znosi zimy, a pąki wiosenne przymrozki. Morele lubią ciepłe, słoneczne stanowiska w dobrej, żyznej glebie. Cięcie wykonujemy wiosną, obcinając końce gałązek i przewodnik. Aby owoce były większe, należy przerzedzać zawiązki, bo Somo ma tendencję do obradzania w ich dużą ilość.
Morela Somo jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png