• MORELA ZALESZCZYCKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Morela Zaleszczycka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

23.31
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Morela Zaleszczycka z odkrytym korzeniem jest sadzonka silnie owocującego drzewa. Ta odmiana znana jest z dobrych plonów i nieprzemarzania. Polecamy ją do amatorskich ogrodów i sadów towarowych.

Charakterystyka drzewa
Drzewo moreli Zaleszczyckiej rośnie silnie i kreuje szeroką koronę. W każdym roku plonuje dość obficie, średniej wielkości owocami. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, idealne do sadzenia wiosną (zalecane dla moreli) lub jesienią.

Owoc
Jajowate morele mają żółtopomarańczową skórkę, a na niej delikatny czerwony rumieniec. W środku pomarańczowy miąższ, który jest bardzo aromatyczny i słodki. Łatwo się pestkują. Owoce gotowe są do zbioru w połowie sierpnia. Można je jeść na surowo, przetwarzać lub mrozić.

Uprawa
Morela Zaleszczycka z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi jesienią lub wiosną, gdyż jest dobrze odporna na mrozy i dobrze zabezpieczone młode drzewko nie przemarznie. Preferuje ziemię żyzną, o umiarkowanej wilgotności i odczynie obojętnym. Wymaga także sporej ilości słońca. Cięcie polega na skróceniu gałęzi o 1/3 oraz przewodnika kilkadziesiąt centymetrów ponad ostatnią gałązką. W kolejnych latach wycinać należy stare pędy, na których nie owocuje.
Morela Zaleszczycka jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie