MORELA ZALESZCZYCKA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 24,40 zł 24.40
Ocena: 4.81818
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Morela Zaleszczycka jest sadzonką silnie owocującego drzewa. Ta odmiana znana jest z dobrych plonów i nieprzemarzania. Polecamy ją do amatorskich ogrodów i sadów towarowych.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo moreli Zaleszczyckiej rośnie silnie i kreuje szeroką koronę. W każdym roku plonuje dość obficie, średniej wielkości owocami. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej ałyczy, dorasta do 4,5m wysokości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, idealne do sadzenia wiosną (zalecane dla moreli) lub jesienią.
 
 

Owoc

Jajowate morele mają żółtopomarańczową skórkę, a na niej delikatny czerwony rumieniec. W środku pomarańczowy miąższ, który jest bardzo aromatyczny i słodki. Łatwo się pestkują. Owoce gotowe są do zbioru w połowie sierpnia. Można je jeść na surowo, przetwarzać lub mrozić.
 
 

Uprawa

Morela Zaleszczycka z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi jesienią lub wiosną, gdyż jest dobrze odporna na mrozy i dobrze zabezpieczone młode drzewko nie przemarznie. Preferuje ziemię żyzną, o umiarkowanej wilgotności i odczynie obojętnym. Wymaga także sporej ilości słońca. Cięcie polega na skróceniu gałęzi o 1/3 oraz przewodnika kilkadziesiąt centymetrów ponad ostatnią gałązką. W kolejnych latach wycinać należy stare pędy, na których nie owocuje.
 
 

Zapylacze

Morela Zaleszczycka jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium