• NEKTARYNA FANTASIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektaryna Fantasia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
23.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1 październik
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Fantasia to nektaryna z odkrytym korzeniem, którą posadzić można w każdym sadzie. Jej owoce są duże i atrakcyjne dla przyszłych kupujących i konsumentów. Drzewa ładnie się prowadzą i nie ma z nimi żadnych trudności.


Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe wzrasta średnio silnie. Dorosłe może dorastać do 4 metrów, ale wiele zależy od intensywności cięcia. Plonuje corocznie i to obficie. Pierwsze owoce zerwiemy zazwyczaj w drugim lub trzecim roku od zasadzenia w ogrodzie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sprzedajemy tylko dwa razy w roku – w okresie wiosennym i jesiennym. Jednocześnie jest to czas ich sadzenia.

 

Owoc

Nektarynki są duże. Mają kulisty kształt i pomarańczową skórkę, w większości pokrytą czerwonym malunkiem. Pod nią jest pomarańczowy miąższ – bardzo smaczny i soczysty – oraz niewielka pestka, która łatwo daje się oddzielić. Owoce są lubiane jedzone nam surowo, a także w domowym przetwórstwie, np. na dżemy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w pierwszych dniach września.

 

Uprawa

Nektaryna Fantasia z odkrytym korzeniem to młode drzewko owocowe, które powinno spędzić kilka pierwszych zim w zabezpieczeniu. Dorosłe nabierze większej odporności na chłód. Nie jest wrażliwe na choroby, najczęściej zdarza się, że zapada na kędzierzawość liści. Ziemia powinna być żyzna, piaszczysto-gliniasta, o umiarkowanej wilgotności. Ekspozycja słoneczna, najlepiej południowa lub południowo-wschodnia. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i głównego przewodnika mniej więcej na wysokości około 40 cm nad ostatnią gałęzią. Wycinamy pędy uszkodzone, blokujące lub rosnące nisko.

 

Zapylacze

Nektaryna Fantasia jest samopłodna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png