• NEKTARYNA FANTASIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektaryna Fantasia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

23.26
Wysyłka w ciągu 1 październik
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

Fantasia smakuje fantastycznie i jest nietrudna w uprawie. Polecana jest jako owoc przeznaczony do bezpośredniego spożycia.

 

Charakterystyka drzewa

Nektaryna Fantasia osiąga wysokość 3,5 – 4 metry. Jest to odmiana rodząca dużo owoców corocznie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach i z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Owoce nektaryny Fantasia są duże, kuliste, pomarańczowoczerwone. Skórka jest gładka, cienka. W środku znajdziemy miąższ – żółty, słodki, soczysty. Dużym atutem jest łatwość oddzielania go od pestki. Owoce są deserowe, można je też wykorzystać w przetwórstwie. Plony zbiera się początkiem września.

 

Uprawa

Nektaryna Fantasia jest dość dobrze odporna na mrozy, zazwyczaj wytrzymuje temperatury do -30 stopni Celsjusza. Młode drzewa warto jednak zabezpieczać przed zimnem. Jest też mało wrażliwa na choroby, aczkolwiek warto uważać na kędzierzawość liści. Stanowiska preferuje słoneczne, zaciszne, a glebę żyzną, umiarkowanie wilgotną.

 

Nektaryna Fantasia jest samopłodna, nie wymaga zapylaczy.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli drzewko sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie