Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • NEKTARYNA FANTASIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektaryna Fantasia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1 październik
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Fantasia to nektaryna z odkrytym korzeniem, którą posadzić można w każdym sadzie. Jej owoce są duże i atrakcyjne dla przyszłych kupujących i konsumentów. Drzewa ładnie się prowadzą i nie ma z nimi żadnych trudności.


Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe wzrasta średnio silnie. Dorosłe może dorastać do 4 metrów, ale wiele zależy od intensywności cięcia. Plonuje corocznie i to obficie. Pierwsze owoce zerwiemy zazwyczaj w drugim lub trzecim roku od zasadzenia w ogrodzie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sprzedajemy tylko dwa razy w roku – w okresie wiosennym i jesiennym. Jednocześnie jest to czas ich sadzenia.

 

Owoc

Nektarynki są duże. Mają kulisty kształt i pomarańczową skórkę, w większości pokrytą czerwonym malunkiem. Pod nią jest pomarańczowy miąższ – bardzo smaczny i soczysty – oraz niewielka pestka, która łatwo daje się oddzielić. Owoce są lubiane jedzone nam surowo, a także w domowym przetwórstwie, np. na dżemy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w pierwszych dniach września.

 

Uprawa

Nektaryna Fantasia z odkrytym korzeniem to młode drzewko owocowe, które powinno spędzić kilka pierwszych zim w zabezpieczeniu. Dorosłe nabierze większej odporności na chłód. Nie jest wrażliwe na choroby, najczęściej zdarza się, że zapada na kędzierzawość liści. Ziemia powinna być żyzna, piaszczysto-gliniasta, o umiarkowanej wilgotności. Ekspozycja słoneczna, najlepiej południowa lub południowo-wschodnia. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i głównego przewodnika mniej więcej na wysokości około 40 cm nad ostatnią gałęzią. Wycinamy pędy uszkodzone, blokujące lub rosnące nisko.

 

Zapylacze

Nektaryna Fantasia jest samopłodna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png