• NEKTARYNA HARBLAZE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

23.25
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon
WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo lubianej odmiany. Owoce wyglądają apetycznie i tak też smakują. Drzewo nie sprawia trudności w uprawie.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie średnio silnie i kreuje wzniosłą koronę. Gdy jest dorosłe, plonuje bardzo obficie i regularnie. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które mogą trafić do ziemi wiosną (preferowane) lub jesienią.

Owoc
Nektarynki są duże (nawet do 200 gramów) i mają owalny kształt. Skórka jest gładka i nieomszona. Jej bazowy kolor to żółty, ale w znacznej części zakrywa go rumieniec. W środku znajduje się żółty miąższ, który w konsumpcji jest soczysty i słodki. Łatwo odchodzi od pestki. Owoce można zjadać od razu po zerwaniu lub przetwarzać na powidła i kompoty. Nektarynki gotowe do zbiorów są w połowie sierpnia.

Uprawa
Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem najlepiej przyjmuje się posadzona wiosną. Wykonując sadzenie jesienne, konieczne należy osłonić drzewko przed zimowymi warunkami. Harblaze to nektaryna średnio odporna na mrozy i jesienne przymrozki. Lubi ziemię żyzną i średnio wilgotną. Ekspozycja powinna być słoneczna i spokojna. Pierwsze cięcie wiosenne obejmuje skrócenie przewodnika i gałęzi. Później letnie cięcie wykonujemy co roku, wycinając wszystkie jednoroczne pędy, bo więcej na nich owoce się już nie pojawią.

Nektaryna Harblaze jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie