NEKTARYNA HARBLAZE

Podkładka: Siewka Rakoniewicka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 24,40 zł 24.40
Ocena: 4
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Nektaryna Harblaze to sadzonka bardzo lubianej odmiany. Owoce wyglądają apetycznie i tak też smakują. Drzewo nie sprawia trudności w uprawie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie średnio silnie i kreuje wzniosłą koronę. Gdy jest dorosłe, plonuje bardzo obficie i regularnie. Sadzonka na podkładce siewka rakoniewicka, drzewo dorasta do 4m wysokości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które mogą trafić do ziemi wiosną (preferowane) lub jesienią.
 
 

Owoc

Nektarynki są duże (nawet do 200 gramów) i mają owalny kształt. Skórka jest gładka i nieomszona. Jej bazowy kolor to żółty, ale w znacznej części zakrywa go rumieniec. W środku znajduje się żółty miąższ, który w konsumpcji jest soczysty i słodki. Łatwo odchodzi od pestki. Owoce można zjadać od razu po zerwaniu lub przetwarzać na powidła i kompoty. Nektarynki gotowe do zbiorów są w połowie sierpnia.
 
 

Uprawa

Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem najlepiej przyjmuje się posadzona wiosną. Wykonując sadzenie jesienne, konieczne należy osłonić drzewko przed zimowymi warunkami. Harblaze to nektaryna średnio odporna na mrozy i jesienne przymrozki. Lubi ziemię żyzną i średnio wilgotną. Ekspozycja powinna być słoneczna i spokojna. Pierwsze cięcie wiosenne obejmuje skrócenie przewodnika i gałęzi. Później letnie cięcie wykonujemy co roku, wycinając wszystkie jednoroczne pędy, bo więcej na nich owoce się już nie pojawią.
 
 

 Zapylacze

Nektaryna Harblaze jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium