• NEKTARYNA HARBLAZE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo lubianej odmiany. Owoce wyglądają apetycznie i tak też smakują. Drzewo nie sprawia trudności w uprawie.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie średnio silnie i kreuje wzniosłą koronę. Gdy jest dorosłe, plonuje bardzo obficie i regularnie. Sadzonka na podkładce brzoskwini mandżurskiej, drzewo dorasta do 4m wysokości. Oferujemy drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które mogą trafić do ziemi wiosną (preferowane) lub jesienią.

Owoc
Nektarynki są duże (nawet do 200 gramów) i mają owalny kształt. Skórka jest gładka i nieomszona. Jej bazowy kolor to żółty, ale w znacznej części zakrywa go rumieniec. W środku znajduje się żółty miąższ, który w konsumpcji jest soczysty i słodki. Łatwo odchodzi od pestki. Owoce można zjadać od razu po zerwaniu lub przetwarzać na powidła i kompoty. Nektarynki gotowe do zbiorów są w połowie sierpnia.

Uprawa
Nektaryna Harblaze z odkrytym korzeniem najlepiej przyjmuje się posadzona wiosną. Wykonując sadzenie jesienne, konieczne należy osłonić drzewko przed zimowymi warunkami. Harblaze to nektaryna średnio odporna na mrozy i jesienne przymrozki. Lubi ziemię żyzną i średnio wilgotną. Ekspozycja powinna być słoneczna i spokojna. Pierwsze cięcie wiosenne obejmuje skrócenie przewodnika i gałęzi. Później letnie cięcie wykonujemy co roku, wycinając wszystkie jednoroczne pędy, bo więcej na nich owoce się już nie pojawią.

Nektaryna Harblaze jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png