Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • NEKTARYNA HARCO Z ODKRYTYM KORZENIEM

Nektarna Harco z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

23.45
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Harco to nektaryna z odkrytym korzeniem, którą polecić możemy zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. To najbardziej wytrwała odmiana, która dobrze znosi niskie temperatury i ma wysoką odporność na choroby.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośne średnio intensywnie i finalnie osiąga między 3,5 a 4,5 metra, w zależności od prowadzenia korony. Konary rosną ku górze, więc można cięciem ukształtować kulistą lub nieco bardziej rozłożystą koronę. Plonuje corocznie obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny zostać zasadzone wiosną lub jesienią.

Owoc
Nektarynki są średnie i duże, o bardzo ładnym kulistym kształcie. Owoc ochrania żółta skórka z rozmytym czerwonym rumieńcem, który może pokrywać zarówno niewielką jej część, jak i sporą. Pod nią pomarańczowy miąższ – włóknisty, ale delikatny i soczysty. W smaku owoce są aromatyczne i słodkie. Idealne do jedzenia na surowo lub wykonania z nich np. dżemu. Dojrzałe są w połowie sierpnia.

Uprawa
Nektaryna Harco z odkrytym korzeniem jest dobrą sadzonką dla początkujących. Odmiana ta jest dobrze odporna na zimowe mrozy, choć w pierwszych latach wymaga okrywania. Nie jest podatna na choroby. Wymaga stanowiska ciepłego, słonecznego i spokojnego. Lubi ziemię piaszczysto-gliniastą, dobrze nawodnioną. Cięcie nektaryny przeprowadzamy wiosną. Skracamy długie pędy o 1/3 oraz przewodni pęd na wysokości około 45 cm nad najwyższą gałęzią. Celem formowania korony wycina się nisko rosnące pędy oraz te zmierzające do środka lub chore czy uszkodzone.

Zapylacze
Nektaryna Harco jest samopylna
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png