• ORZECH WŁOSKI W DONICY

Brak towaru
25.54
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Docelowa wysokość krzewu: 20m/30m
Dojrzałość zbiorcza: koniec kwietnia
Barwa owoców: brązowy/złoty
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średny
Mrozoodporność: duża
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Nieznane

 

Orzech włoski to wspaniałe drzewo owocowe do posadzenia w przydomowym ogrodzie lub na działce. Długowieczne i silne, daje late schronienie przed słońcem. Rodzi pyszne owoce, znane i lubiane od wieków. Można nasadzać nim sady towarowe.

 

Charakterystyka krzewu

Orzech włoski rośnie bardzo silnie i dorasta do wysokości nawet 15 metrów (w polskichwarunkach). Ma duże zielone liście, których sok zawiera w sobie barwiący tusz. Drzewo jest masywne, rozłożyste z grubymi konarami. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Orzechy

Owoce orzecha włoskiego są kuliste. Łupina jest gruba i twarda, o kolorze jasnobrązowym. Dojrzałość zbiorcza przypada na wrzesień. Orzechy można spożywać bezpośrednio, przeznaczyć na suszenie lub przechowywać w łupinach.

 

Uprawa

Orzech włoski jest łatwy w hodowli, gdyż nie jest bardzo wymagający odnośnie do środowiska. Wytrzymuje mrozy występujące w naszym klimacie. Dobrze znosi także suszę. Jednak jego ulubione miejsce to stanowisko słoneczne, bezwietrzne. Najlepsza gleba jest żyzna, próchnicza i umiarkowanie wilgotna, bogata w wapń, obojętna lub zasadowa. Orzech włoski jest samopylny.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png