ORZECH WŁOSKI (Papierówka) W DONICY

Wysokość: ok. 100-150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 27,49 zł 30,54 zł 27.49
Ocena: 3.798
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Orzech włoski to wspaniałe drzewo owocowe do posadzenia w przydomowym ogrodzie lub na działce. Długowieczne i silne, daje latem schronienie przed słońcem. Rodzi pyszne owoce, znane i lubiane od wieków. Można nasadzać nim sady towarowe.

 

Orzechy

Orzech "papierowy" wyróżnia się dużymi, smacznymi orzechami oraz łatwą do rozłupania skorupą. Dojrzałość zbiorcza przypada na wrzesień. Orzechy można spożywać bezpośrednio, przeznaczyć na suszenie lub przechowywać w łupinach.

 

Charakterystyka krzewu

Orzech włoski rośnie bardzo silnie i dorasta do wysokości nawet 15 metrów (w polskich warunkach). Ma duże zielone liście, których sok zawiera w sobie barwiący tusz. Drzewo jest masywne, rozłożyste z grubymi konarami. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

  

Uprawa

Orzech włoski jest łatwy w hodowli, gdyż nie jest bardzo wymagający odnośnie do środowiska. Wytrzymuje mrozy występujące w naszym klimacie. Dobrze znosi także suszę. Jednak jego ulubione miejsce to stanowisko słoneczne, bezwietrzne. Najlepsza gleba jest żyzna, próchnicza i umiarkowanie wilgotna, bogata w wapń, obojętna lub zasadowa. Orzech włoski nie potrzebuje zapylacza.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium