PIGWOWIEC JAPOŃSKI

Wysokość: ok. 40-70cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 10,50 zł 10.50
Ocena: 3.44
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Pigwowiec japoński uprawiany jest zarówno dla owoców, jak i kwiatów. Pięknie wygląda, kiedy kwitnie, a owocami możemy zastąpić cytrynę lub wykonać z nich przetwory i nalewkę.
 
 

Charakterystyka krzewu

Krzew pigwowca dorasta do około 120 cm. Jest szeroki, zagęszczony, z licznymi igłami. Bardzo ładne są też liście – jajowate i błyszczące. Kwiaty są pięciopłatkowe w kolorze czerwonoróżowym, pomarańczowoczerwonym lub ceglastym. Krzewy owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami.
 

Owoc

Wytwarza duże owoce, nawet do 7cm średnicy. Skórka gładka, matowa, kiedy owoce są dojrzałe, mogą pojawić się plamy. W smaku są kwaśno-cierpkie. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik. Owoce nadają się głównie do przetworów.
 

Uprawa

Pigwowiec japoński jest łatwy w uprawie. Wymaga słońca i wody. Gleba powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Nie rozwija się dobrze w ziemi zasadowej oraz w podmokłej. Pigwowiec jest mrozoodporny i niepodatny na choroby. Kwitnie obficie różowymi kwiatami, przez co jest sadzony również ze względu na walory dekoracyjne.
 
Nie potrzebuje zapylacza.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium