PORZECZKA CZARNA (krzaczasta)

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 8,49 zł 8.49
Ocena: 3.8
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Porzeczka czarna to idealne rozwiązanie dla działkowców czy ogrodników, gdyż nie są wymagające. Rodzą bardzo zdrowe owoce o dużym zastosowaniu.

 

Charakterystyka krzewu

Porzeczka czarna rośnie w formie strzelistego krzewu o wysokości ok. 1,5m. Jej pędy i owoce charakterystycznie i silnie pachną.

 

Owoce

Owoce porzeczki czarnej są duże, mają nawet 1,5cm średnicy. W smaku soczyste, silnie aromatyczne, początkowo kwaśno-słodkie - w późniejszym terminie słodsze. Skórka jest czarna z małą ilością białych kropek i silnym połyskiem. W środku znajduje się przezroczysty miąższ. W bezpośrednim spożyciu lepiej wypada porzeczka biała i czerwona, choć dużo zależy też od gustu. Mogą być przetwarzane na kompoty, dżemy lub mrożone. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec lipca.

 

Uprawa

Dobrze rośnie w większości nie ciężkich gleb, najlepiej jednak wychodzi na podłożach próchniczych i przepuszczalnych o pH 6-6,5. Im dostanie więcej światła, tym wyda większe owoce, choć rośnie także w pólcieniu. Sadzonki porzeczki wymagają podlewania w czasie susz. Są mrozoodporne i rzadko kiedy zapadają na choroby, poradzi sobie z nią każdy amator. Zalecany termin sadzenia to wiosna lub jesień. Po posadzeniu zaleca się przycięcie sadzonki, pozostawiając ok. 3 pąki.

 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium