• POZIOMKA REGINA W DONICY

Wysokość krzewu: ok. 10cm. Doniczkowana P9

Brak towaru
5.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

POZIOMKA REGINA 

Francuska odmiana poziomki, która uznanie zdobyła wielkością owoców, które – jak na poziomkę – są naprawdę duże. Dużym atutem jest też dość dobra odporność na mrozy, co zdecydowanie ułatwia uprawę nawet osobom niedoświadczonym.


Charakterystyka krzewu
Poziomka Regina rośnie silnie (nawet do 30 cm) i tworzy kulisty, dość zwarty pokrój, bez rozłogów. Jest to odmiana bardzo plenna, która co roku nie zawodzi i rodzi wyśmienite owoce. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce poziomki Regina są duże, wybarwione na kolor intensywnie czerwony. Wewnątrz miąższ ma kolor kremowo-biały i jest bardzo smaczny – słodki, soczysty i aromatyczny. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu z krzaka i umyciu, dodawać do deserów i koktajli lub przetwarzać na konfitury. Okres owocowania zaczyna się w czerwcu, kończy wraz z pierwszymi mrozami.

Uprawa
Regina to poziomka dobrze radząca sobie w naszym klimacie – niestraszne jej mrozy i nie imają się jej choroby. Wymaga żyznego podłoża, lekko kwaśnego, i dobrej wilgotności. Może być uprawiana w gruncie lub w dużej donicy.

Poziomki są samopylne.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png