POZIOMKA YELLOW WONDER W DONICY

Wysokość: ok. 10-15cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: Jednoroczna.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 6,90 zł 6.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Poziomka Yellow Wonder to odmiana o nietypowych, żółtych owocach. Jest to na pewno bardzo ciekawy krzew w ogrodzie. Jednak w przypadku owoców, przede wszystkim liczy się smak, a ten jest wyjątkowy i bardzo lubiany.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew poziomki żółtej dorasta do około 20 cm i jest bezrozłogowy. Pokrój jest zwarty, wzniesiony. Jest to roślina wieloletnia, która co roku ofiarowuje dobre plony. Dostępne są krzewy owocowe w donicach.
 
 

Owoc

Poziomka żółta Yellow Wonder rodzi duże owoce i stożkowatym kształcie. Skórka jest jasna, kremowa w kierunku żółtej. W środku znajduje się jasnokremowy miąższ, który jest bardzo smaczny – aromatyczny, jędrny i soczysty. Często mówi się, że przypomina on poziomki leśne. Owoce można jeść na surowo lub wykorzystać do deserów i ciast. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w czerwcu, a kończy jesienią.
 
 

Uprawa

Sadzonki poziomki tej odmiany wymagają gleby żyznej, lekko kwaśnej, bogatej w składniki odżywcze. Musi być też ona dostatecznie wilgotna, ale nie mokra i podmokła. Odmiana ta dobrze znosi mrozy, choć warto zabezpieczyć młode krzewy na zimę. Nie jest podatna na choroby.
 
Żółta poziomka Yellow Wonder jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium