• POZIOMKA YELLOW WONDER W DONICY

Wysokość krzewu 10-15cm, Doniczka p9

Brak towaru
5.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Poziomka Yellow Wonder to odmiana o nietypowych, żółtych owocach. Jest to na pewno bardzo ciekawy krzew w ogrodzie. Jednak w przypadku owoców, przede wszystkim liczy się smak, a ten jest wyjątkowy i bardzo lubiany.


Charakterystyka krzewu
Krzew poziomki żółtej dorasta do około 20 cm i jest bezrozłogowy. Pokrój jest zwarty, wzniesiony. Jest to roślina wieloletnia, która co roku ofiarowuje dobre plony. Dostępne są krzewy owocowe w donicach.

Owoc
Poziomka żółta Yellow Wonder rodzi duże owoce i stożkowatym kształcie. Skórka jest jasna, kremowa w kierunku żółtej. W środku znajduje się jasnokremowy miąższ, który jest bardzo smaczny – aromatyczny, jędrny i soczysty. Często mówi się, że przypomina on poziomki leśne. Owoce można jeść na surowo lub wykorzystać do deserów i ciast. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w czerwcu, a kończy jesienią.

Uprawa
Żółta poziomka Yellow Wonder wymaga gleby żyznej, lekko kwaśnej, bogatej w składniki odżywcze. Musi być też ona dostatecznie wilgotna, ale nie mokra i podmokła. Odmiana ta dobrze znosi mrozy, choć warto zabezpieczyć młode krzewy na zimę. Nie jest podatna na choroby.

Poziomki są samopylne.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie