PORZECZKA CZERWONA JONKHEER VAN TETS W DONICY

Wysokość: ok. 20-30cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: doniczka P10.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 13,19 zł 13.19
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Porzeczka z doniczki posiada rozwiniętą już bryłę korzeniową, polecana jest więc dla osób które szybko chcą uzyskać pierwsze owoce.

 

Uprawa

Porzeczki lubią miejsca słoneczne i ciepłe. Dobrze rosną na glebach różnych typów, poza wapiennymi. Optymalnie podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne o ph = 6,0-7,0. Porzeczki są mrozoodporne oraz bardzo rzadko zapadają na choroby. Krzewy sadzi się wiosną (od marca) lub jesienią (na przełomie października i listopada), wersje z doniczki można wysadzać także latem. Sadzonki po posadzeniu warto skrócić na wysokość 2-3 pąki. Zalecany rozstaw sadzenia między krzewami wynosi około metr, a między rzędami 1,5m. Porzeczki zaleca się ściółkować i dokarmiać nawozami organicznymi. Mają duże zapotrzebowanie na potas. W czasie susz powinno się je podlewać. Tworzą strzelisty pokrój, o wysokości ok. 1,5m.

 

Cięcie

Cięcie wykonuje się od stycznia do marca lub po owocowaniu, lekko prześwietlając krzew. Nie jest ono konieczne.

 

Owoc

Porzeczka czerwona rodzi podobnej wielkości owoce co czarna. W smaku są jednak mocniej soczyste, aromatyczne, nie przesłodzone i z ciekawym aromatem. Białe i czerwone porzeczki lepiej smakują od czarnej, jeżeli chodzi o bezpośrednie spożycie. W przetworach wszystkie mają podobne, duże zastosowanie. Rosną w dużych gronach. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec czerwca/początek lipca.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium