• ŚLIWA JAPOŃSKA SANTA ROSA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Japońska Santa Rosa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.13
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: różowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: mała
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Kometa, Seliciana, Shrio, Najdiena, Vanier, Żółta Afaska, Prunus. 
Pochodzenie: USA

 

Santa Rosa to śliwa japońska z odkrytym korzeniem, po którą chętnie sięgają sadownicy. Rodzi bardzo smaczne owoce, chętnie jedzone na surowo.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i tworzy sztorcową koronę. Dorosłe osiąga nawet 5 metrów wysokości. Owocuje co roku, dość obficie, a pierwsze śliwki zerwiemy już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny zostać zasadzone wczesną wiosną lub jesienią.

 

Owoc

Śliwki są duże. Jedna sztuka waży średnio około 50 gramów, ale są też i większe, dochodzące do 60 gramów. Owoce są okrągłe, z różowofioletową skórką. Pod nią czerwony miąższ. Są bardzo smaczne – mają w sobie dużo słodyczy, soków i aromatów. Zbiory wykonujemy w sierpniu.

 

Uprawa

Santa Rosa z odkrytym korzeniem wymaga posadzenia w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Średnio znosi mrozy, więc warto wykonać dobre zabezpieczenie zimowe. Rzadko choruje. Śliwy japońskie lubą dobrą, żyzną glebę i dostęp korzeni do wody. Cięcie wykonujemy wiosną i polega ono na skróceniu gałęzi o 1/3 i głównego pędu około 45 cm nad najwyższą gałązką.


Zapylacze

Santa Rosa jest częściowo samopylna. Bez innej odmiany w pobliżu wyda owoce, ale będzie ich mało. Dobrym towarzystwem jest jakakolwiek inna śliwa japońska, np. Kometa, Najdiena czy Shiro.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png