• ŚLIWA JAPOŃSKA SANTA ROSA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Japońska Santa Rosa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.99
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


 


Santa Rosa to śliwa japońska z odkrytym korzeniem, po którą chętnie sięgają sadownicy. Rodzi bardzo smaczne owoce, chętnie jedzone na surowo.

 


Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i tworzy sztorcową koronę. Dorosłe osiąga nawet 5 metrów wysokości. Owocuje co roku, dość obficie, a pierwsze śliwki zerwiemy już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny zostać zasadzone wczesną wiosną lub jesienią.

 


Owoc

Śliwki są duże. Jedna sztuka waży średnio około 50 gramów, ale są też i większe, dochodzące do 60 gramów. Owoce są okrągłe, z różowofioletową skórką. Pod nią czerwony miąższ. Są bardzo smaczne - mają w sobie dużo słodyczy, soków i aromatów. Zbiory wykonujemy w sierpniu.

 


Uprawa

Santa Rosa z odkrytym korzeniem wymaga posadzenia w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Średnio znosi mrozy, więc warto wykonać dobre zabezpieczenie zimowe. Rzadko choruje. Śliwy japońskie lubą dobrą, żyzną glebę i dostęp korzeni do wody. Cięcie wykonujemy wiosną i polega ono na skróceniu gałęzi o 1/3 i głównego pędu około 45 cm nad najwyższą gałązką.


 

Zapylacze

Santa Rosa jest częściowo samopylna. Bez innej odmiany w pobliżu wyda owoce, ale będzie ich mało. Dobrym towarzystwem jest jakakolwiek inna śliwa japońska, np. Kometa, Najdiena czy Shiro.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png