ŚLIWA KOLUMNOWA FRUCA®

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.78788
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Śliwa kolumnowa Fruca sprawdza się w sadach towarowych, gdyż drzewa można sadzić w niedalekiej odległości od siebie, bez ryzyka zacieniania się nawzajem. W uprawie amatorskie może rosnąć także w donicy na tarasie lub balkonie. 

 

Charakterystyka drzewa

Kolumnowy pokrój sprawia, że drzewo ma jeden przewodnik i pędy odchodzące od niego. Dzięki takiej zwięzłości można zaoszczędzić miejsce w sadzie. Drzewo dorasta do około 3 metrów wysokości. Pierwsze owoce pojawią się w trzecim roku od posadzenia. Plonuje co roku, obficie.

 

Owoc

Śliwki są duże, z ciemnogranatową skórką. Pod nią kryje się żółty miąższ, który łatwo udaje się oddzielić od pestki. W smaku są słodkie i przyjemne. Można je zjadać, wykorzystać w kuchni lub przetwarzać na powidła, dżemy, musy. Plony zbieramy na przełomie lipca i sierpnia.

 

Uprawa

Śliwa kolumnowa Fruca jest mrozoodporna w polskich warunkach, choć na zimę warto zabezpieczyć korzenie. Podłoże powinno być przepuszczalne, piaszczyste i umiarkowanie wilgotne. Lubi spora ilość światła. Fruca to śliwa kolumnowa samopylna.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium