• ŚLIWA KOLUMNOWA FRUCA® ODKRYTY KORZEŃ

Śliwa Kolumnowa Fruca, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

28.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Śliwa kolumnowa Fruca sprawdza się w sadach towarowych, gdyż drzewa można sadzić w niedalekiej odległości od siebie, bez ryzyka zacieniania się nawzajem. W uprawie amatorskie może rosnąć także w donicy na tarasie lub balkonie. 

 

Charakterystyka drzewa

Kolumnowy pokrój sprawia, że drzewo ma jeden przewodnik i pędy odchodzące od niego. Dzięki takiej zwięzłości można zaoszczędzić miejsce w sadzie. Drzewo dorasta do około 3 metrów wysokości. Pierwsze owoce pojawią się w trzecim roku od posadzenia. Plonuje co roku, obficie.

 

Owoc

Śliwki są duże, z ciemnogranatową skórką. Pod nią kryje się żółty miąższ, który łatwo udaje się oddzielić od pestki. W smaku są słodkie i przyjemne. Można je zjadać, wykorzystać w kuchni lub przetwarzać na powidła, dżemy, musy. Plony zbieramy na przełomie lipca i sierpnia.

 

Uprawa

Śliwa kolumnowa Fruca jest mrozoodporna w polskich warunkach, choć na zimę warto zabezpieczyć korzenie. Podłoże powinno być przepuszczalne, piaszczyste i umiarkowanie wilgotne. Lubi spora ilość światła.

 

Fruca to śliwa kolumnowa samopylna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie