• ŚLIWA KOLUMNOWA IMPERIAL ODKRYTY KORZEŃ

Śliwa Kolumnowa Imperial z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
28.07
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Imperial to śliwa kolumnowa z odkrytym korzeniem, przeznaczona do sadów towarowych lub na potrzeby prywatnych ogrodów. Może zostać zasadzona w gruncie lub w dużej donicy, a co za tym idzie, może być hodowana na tarasie czy na balkonie.

Charakterystyka drzewa
Śliwa Imperial rośnie silnie i wytwarza zarówno długopędy, jak i krótkopędy, układające się równolegle do przewodnika. Dzięki temu pokrój jest strzelisty, zagęszczony, ale zwarty. Drzewko owocowe dorasta do maksymalnej wysokości około 3 metrów, choć wiele zależy od warunków. Śliwy z odkrytymi korzeniami powinny być zasadzone jesienią lub wiosną, a pierwszych owoców możemy spodziewać się po 2 lub 3 latach.

Owoc
Śliwki uznać możemy za duże. Mają fioletową skórkę i żółty miąższ wewnątrz, który z łatwością oddziela się od pestki. W smaku są soczyste i słodkie, bardzo aromatyczne. Można je zjadać lub przetwarzać. Dojrzałe są w drugiej połowie sierpnia lub na początku września.

Uprawa
Śliwa kolumnowa Imperial jest mrozoodporna, choć uważać należy na wiosenne przymrozki, które mogą podrażnić pąki. Nie imają się jej także choroby owoców, liści ani kory. Powinna mieć ziemię żyzną, przewiewną i odpowiednio wilgotną. Śliwy nie lubią suszy ani podmakania. W związku z tym, że drzewko owocowe wytwarza zarówno długopędy, jak i krótkopędy, z czasem może wymagać cięcia prześwietlającego, choć nie jest to regułą. Kolumnowa śliwa Imperial jest samopylna.

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży śliwy kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także śliwy kolumnowe w doniczkach.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png