ŚLIWA KOLUMNOWA IMPERIAL

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 40,05 zł 40.05
Ocena: 4.9
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Imperial to śliwa kolumnowa przeznaczona do sadów towarowych lub na potrzeby prywatnych ogrodów. Może zostać zasadzona w gruncie lub w dużej donicy, a co za tym idzie, może być hodowana na tarasie czy na balkonie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Śliwa Imperial rośnie silnie i wytwarza zarówno długopędy, jak i krótkopędy, układające się równolegle do przewodnika. Dzięki temu pokrój jest strzelisty, zagęszczony, ale zwarty. Drzewko owocowe dorasta do maksymalnej wysokości około 3 metrów, choć wiele zależy od warunków. Śliwy z odkrytymi korzeniami powinny być zasadzone jesienią lub wiosną, a pierwszych owoców możemy spodziewać się po 2 lub 3 latach.
 
 

Owoc

Śliwki uznać możemy za duże. Mają fioletową skórkę i żółty miąższ wewnątrz, który z łatwością oddziela się od pestki. W smaku są soczyste i słodkie, bardzo aromatyczne. Można je zjadać lub przetwarzać. Dojrzałe są w drugiej połowie sierpnia lub na początku września.
 
 

Uprawa

Śliwa kolumnowa Imperial jest mrozoodporna, choć uważać należy na wiosenne przymrozki, które mogą podrażnić pąki. Nie imają się jej także choroby owoców, liści ani kory. Powinna mieć ziemię żyzną, przewiewną i odpowiednio wilgotną. Śliwy nie lubią suszy ani podmakania. W związku z tym, że drzewko owocowe wytwarza zarówno długopędy, jak i krótkopędy, z czasem może wymagać cięcia prześwietlającego, choć nie jest to regułą. Kolumnowa śliwa Imperial jest samopylna.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium