• ŚLIWA MIRABELKA Z NANCY Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Mirabelka z Nancy z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.09
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).


Śliwa Mirabelka z Nancy z odkrytym korzeniem to sadzonka, która coraz chętniej dostarczamy do przydomowych ogrodów. Gospodynie domowe doceniają tę odmianę za przydatność przetwórczą.

Charakterystyka drzewa
Drzewko początkowo rośnie dość dobrze, ale dorosłe nie jest zbyt silne. Śliwa tworzy szeroką stożkową koronę, z gałęziami odchylonymi pod dużymi kątami. Owocuje naprzemiennie – w jednym roku bardzo obficie, w drugim skromniej. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przygotowane do nasadzeń wiosennych lub jesiennych.

Owoc
Śliwki są drobne, do 25 gramów. Skórka jest złotożółta i od słonecznej strony często zdobi ją delikatny rumieniec. Miąższ jest żółty, słodki lub słodko-kwaskowy. Zbiory przeprowadza się pod koniec sierpnia i można zrobić to mechanicznie. Dość łatwo się pestkują. Idealnie nadają się na kompoty i dżemy, ale też na koncentraty i esencje.

Uprawa
Śliwa Mirabelka z Nancy z odkrytym korzeniem powinna zostać posadzona w żyznej i wilgotnej ziemi. Miejsce najlepiej by było położone wyżej, gdyż zastoiska mrozowe znosić będzie źle. Wymaga osłaniania przez okres zimowy. Mirabelka jest za to mało wrażliwa na choroby i rzadko na nie zapada. Młode drzewko owocowe przycinamy wiosną, skracając gałęzie o około 1/3 i przewodnik kilkadziesiąt centymetrów ponad najwyżej położoną gałązką.

Mirabelka z Nancy jest samopłodna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png