Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA REKINKI Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 150cm, korzenie na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

34.87
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Rekinki to śliwa z odkrytym korzeniem, której owoce będą wyjątkową dekoracją w sadzie, ale też pyszną przekąską. „Ząb rekina” – choć brzmi groźnie, w uprawie nie ma żadnych trudności i warto posadzić to drzewko w ogrodzie.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość silnie i dorasta do około 4 metrów. Korona jest rozgałęziona i wzniesiona. Owocuje w każdym roku i to dość pokaźnie. Pierwsze śliwki możemy zerwać już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sprzedajemy tylko wczesną wiosną lub jesienią. Po zakupie od razu powinny trafić do gruntu.

Owoc
Śliwki są duże i mają bardzo charakterystyczny kształt z bardzo wydłużoną końcówką. Skórka jest ciemnofioletowa, cienka. Pod nią żółty miąższ i niewielka pestka. Śliwki można jeść na surowo jako przekąskę, dodawać do śniadań lub deserów, albo przetwarzać. Są bardzo smaczne, słodkie. Zrywamy je w sierpniu.

Uprawa
Śliwa Rekinki z odkrytym korzeniem jest sadzonką drzewka wysoce odpornego na mrozy. Nie choruje, nie sprawia żadnych trudności w uprawie. Lubi glebę żyzną, przepuszczalną, o obojętnym odczynie pH. Wiosną przycinamy gałęzie o połowę i przewodnik skracamy na wysokości 30 cm ponad najwyższym pędem. Starsze drzewko wymaga regularnego przycinania, ze względu na bujny wzrost.

Zapylacze
Śliwa rekinki jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png