• ŚLIWA REKINKI Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 150cm, korzenie na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
34.87
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
Rekinki to śliwa z odkrytym korzeniem, której owoce będą wyjątkową dekoracją w sadzie, ale też pyszną przekąską. „Ząb rekina” – choć brzmi groźnie, w uprawie nie ma żadnych trudności i warto posadzić to drzewko w ogrodzie.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość silnie i dorasta do około 4 metrów. Korona jest rozgałęziona i wzniesiona. Owocuje w każdym roku i to dość pokaźnie. Pierwsze śliwki możemy zerwać już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sprzedajemy tylko wczesną wiosną lub jesienią. Po zakupie od razu powinny trafić do gruntu.

Owoc
Śliwki są duże i mają bardzo charakterystyczny kształt z bardzo wydłużoną końcówką. Skórka jest ciemnofioletowa, cienka. Pod nią żółty miąższ i niewielka pestka. Śliwki można jeść na surowo jako przekąskę, dodawać do śniadań lub deserów, albo przetwarzać. Są bardzo smaczne, słodkie. Zrywamy je w sierpniu.

Uprawa
Śliwa Rekinki z odkrytym korzeniem jest sadzonką drzewka wysoce odpornego na mrozy. Nie choruje, nie sprawia żadnych trudności w uprawie. Lubi glebę żyzną, przepuszczalną, o obojętnym odczynie pH. Wiosną przycinamy gałęzie o połowę i przewodnik skracamy na wysokości 30 cm ponad najwyższym pędem. Starsze drzewko wymaga regularnego przycinania, ze względu na bujny wzrost.

Zapylacze
Śliwa rekinki jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png