• ŚLIWA RENKLODA ULENA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Renkloda Ulena z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
25.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


RENKLODA ULENA
Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: zielony/żółty
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Francja

 
Renkloda Ulena to śliwa z odkrytym korzeniem bardzo chętnie wybierana do przydomowych ogrodów. Rodzi pyszne śliwki w żółtym kolorze - idealne do jedzenia lub na kompoty.
 
Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie i tworzy kulistą koronę. Zazwyczaj owocuje naprzemiennie - w jednym roku bardzo obficie, w kolejnym skromnie, w następnym znów obficie. Pierwsze śliwki zerwiemy w trzecim lub czwartym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do zasadzenia jesienią lub wiosną.
 
Owoc
Śliwki są duże, około 50 gramów. Są kuliste, z żółto-zieloną skórką i białym na niej nalotem. Pod nią żółty miąższ - bardzo smaczny i jędrny. Wewnątrz niewielka pestka. Renklody są bardzo lubiane jedzone na surowo. Dojrzałość zbiorczą osiągają w sierpniu, jednak nie dojrzewają równomiernie i zbiór przeprowadza się co najmniej dwa razy.Uprawa
Renkloda Ulena z odkrytym korzeniem to sadzonka, która powinna trafić w ciepłe stanowisko, na którym latem będzie miała dużo światła słonecznego. Lubi ziemię żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną. Jest średnio odporna na mrozy, więc konieczne jest wykonywanie zabezpieczeń zimowych. Najbardziej zagrażającą chorobą jest brunatna zgnilizna. Cięcie wykonujemy wczesną wiosną. Polega ono na skróceniu gałęzi o około 1/3 i głównego przewodnika kilkadziesiąt centymetrów nad najwyższą gałęzią. W kolejnych latach wycinamy wszystkie wilki bez krótkopędów, gdyż nie pojawią się na nich owoce.
 
Zapylacze
Śliwa Renkloda Ulena jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png