ŚLIWA RENKLODA ULENA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 23,00 zł 23.00
Ocena: 3.62
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Renkloda Ulena to śliwa bardzo chętnie wybierana do przydomowych ogrodów. Rodzi pyszne śliwki w żółtym kolorze – idealne do jedzenia lub na kompoty.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i tworzy kulistą koronę. Zazwyczaj owocuje naprzemiennie – w jednym roku bardzo obficie, w kolejnym skromnie, w następnym znów obficie. Pierwsze śliwki zerwiemy w trzecim lub czwartym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do zasadzenia jesienią lub wiosną.

 

Owoc

Śliwki są duże, około 50 gramów. Są kuliste, z żółto-zieloną skórką i białym na niej nalotem. Pod nią żółty miąższ – bardzo smaczny i jędrny. Wewnątrz niewielka pestka. Renklody są bardzo lubiane jedzone na surowo. Dojrzałość zbiorczą osiągają w sierpniu, jednak nie dojrzewają równomiernie i zbiór przeprowadza się co najmniej dwa razy.

 

Uprawa

Renkloda Ulena z odkrytym korzeniem to sadzonka, która powinna trafić w ciepłe stanowisko, na którym latem będzie miała dużo światła słonecznego. Lubi ziemię żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną. Jest średnio odporna na mrozy, więc konieczne jest wykonywanie zabezpieczeń zimowych na młodych sadzonkach. Najbardziej zagrażającą chorobą jest brunatna zgnilizna. Cięcie wykonujemy wczesną wiosną. Polega ono na skróceniu gałęzi o około 1/3 i głównego przewodnika kilkadziesiąt centymetrów nad najwyższą gałęzią. W kolejnych latach wycinamy wszystkie wilki bez krótkopędów, gdyż nie pojawią się na nich owoce.

 

Zapylacze

Śliwa Renkloda Ulena jest samopylna.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl