• ŚLIWA STANLEY Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Stanley z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.22
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.


Śliwa Stanley z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo popularna wśród zawodowych sadowników i amatorów. Po kilku latach będzie dorodnym drzewem, które obrodzi w pyszne śliwki.

Charakterystyka drzewa
Drzewo przez pierwsze lata rośnie silnie. Z czasem, gdy śliwa zaczyna regularnie owocować, wzrost hamuje. Korona jest wyniosła, kulisto-stożkowa, z dużą ilością krótkopędów i zwisających gałęzi. Co roku możemy spodziewać się dużych plonów. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia wczesną wiosną lub późną jesienią.

Owoc
Owoce są duże, nawet do 50 gramów sztuka. Mają owalny kształt i ciemnogranatową skórkę z nalotem. W smaku są słodkie i soczyste. To typowe śliwki deserowe – chętnie wybierane są do jedzenia na surowo lub tworzenia deserów z nimi w roli głównej. Z powodzeniem można je także przetwarzać. Śliwki gotowe są do zbioru w połowie września i można w tym celu wykorzystać otrząsarkę.

Uprawa
Śliwa Stanley z odkrytym korzeniem jest młodym drzewkiem owocowym, które powinno trafić w cieplejsze miejsce w sadzie, najlepiej słoneczne lub półcieniste. Najlepiej rośnie w ziemi żyznej, próchniczej, umiarkowanie wilgotnej. Cięcie wykonujemy wiosną. Drzewka bez rozgałęzień tniemy na wysokości około 90 cm, a te bardzo rozgałęzione pozbawiamy nadmiaru pędów i skracamy pozostałe gałęzie do 2/3 pierwotnej długości. Śliwa Stanley nie potrzebuje zapylaczy, ale sama stanowi świetny zapylacz dla innych odmian.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie