Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA WĘGIERKA WCZESNA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Węgierka Wczesna z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

24.09
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Węgierka Wczesna to śliwa z odkrytym korzeniem, którą można spotkać pod nazwą Węgierka Angielska. Jest to sadzonka wczesnej odmiany, która obradza już w sierpniu. Idealna dla tych, którzy planują wakacyjne zbiory i robienie powideł.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie i tworzy średnio gęstą koronę. Zazwyczaj plonuje naprzemiennie – w jednym roku bardzo obficie, w kolejnym skromnie, a potem znów obficie. Pierwsze śliwki zerwiemy w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami są idealne do sadzenia w dużych ogrodach towarowych, ale także pojedyncze sztuki można posadzić na działce.

Owoc
Śliwki są małe lub średnie. Zależy to od warunków i ilości powstałych zawiązków. Mają owalny kształt, granatową skórkę, żółty miąższ i niedużą pestkę. Atutem jest łatwość oddzielenia jej od owocu. W konsumpcji są słodko-kwaśne, dość aromatyczne. Idealne do jedzenia na surowo, wykorzystywania w deserach i ciastach oraz przetwarzania na powidła. Dojrzałość zbiorcza i konsumpcyjna zaczyna się w połowie sierpnia. Lepiej nie zostawiać śliwek zbyt długo niezerwanych, bo spadną przy większym deszczu i zgniją.

Uprawa
Węgierka Wczesna z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w miejscu słonecznym w ziemi piaszczysto-gliniastej, najlepiej o odczynie kwaśnym lub zasadowym. Dobrze znosi mrozy, wymagając przy tym tylko podstawowego zabezpieczenia. Rzadko choruje. Wiosenne cięcie wykonujemy skracając gałązki o 1/3 i przewodnik na wysokości około 40 cm nad najwyższą gałązką. Wycinamy także wszystkie nisko rosnące pędy (poniżej 50 cm). Jeżeli sadzonka nie ma pędów bocznych, obcinamy ją do wysokości 80 cm.

Zapylacze
Wczesna Węgierka jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png