Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA WIŚNIOWA PISARDII Z ODKRYTYM KORZENIEM

Śliwa Wiśniowa Pisardii z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
20.66
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Pisardii to śliwa z odkrytym korzeniem, która bardzo chętnie kupowana jest jako drzewko ozdobne. Wygląda ciekawie – dekoracyjne ma wszystko: owoce, kwiaty, liście. Można posadzić ją przed domem lub w przestrzeni miejskiej.

Charakterystyka drzewa
Drzewo Pisardii rośnie średnio intensywnie, dorastając do około 5 metrów wysokości. Tworzy rozłożystą, szeroką koronę, pełną czerwonych liści. Wiosną przepięknie kwitnie, co zdecydowanie jest jednym z atutów. Kwiaty są czerwone lub różowe, bardzo ożywiające otoczenie. Drzewka z odkrytymi korzeniami zakupić można tylko jesienią lub bardzo wczesną wiosną, gdyż to jest czas ich sadzenia.

Owoc
Śliwa wiśniowa w korzystnych warunkach wydaje przepyszne owoce, które mogą stanowić również dekoracje. W niekorzystnych wyda ich mało lub wcale. Są one okrągłe, intensywnie różowe, wręcz purpurowe. Pojawiają się w sierpniu. Pisardii nigdy nie obradza w nadmiernie dużą ilość owoców, co jest atutem, gdyż zachowany jest walor dekoracyjności i nieutrudniona uprawa na terenach miejskich.

Uprawa
Śliwa Pisardii z odkrytym korzeniem to sadzonka, która z powodzeniem może trafić na tereny miejskich parków czy pasów zieleni. Nie straszne jej hałas czy wielkomiejskie powietrze. Odporna jest na choroby i dobrze znosi mrozy. Słabo rośnie w cieniu, toleruje półcień, a uwielbia słońce. Ziemia powinna być umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Drzewko warto przyciąć w pierwszą wiosnę, by wyrównać proporcje między koroną a korzeniami. W kolejnych latach cięciem formuje się koronę.

Zapylacze
Śliwa wiśniowa Pisardii jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png