ŚLIWA WIŚNIOWA PISARDII

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 4.93651
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Pissardii to śliwa która bardzo chętnie kupowana jest jako drzewko ozdobne. Wygląda ciekawie – dekoracyjne ma wszystko: owoce, kwiaty, liście. Można posadzić ją przed domem lub w przestrzeni miejskiej.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo Pissardii rośnie średnio intensywnie, dorastając do około 5 metrów wysokości. Tworzy rozłożystą, szeroką koronę, pełną czerwonych liści. Wiosną przepięknie i wcześnie kwitnie, co zdecydowanie jest jednym z atutów. Kwiaty są białe z czerwonym środkiem, bardzo ożywiające otoczenie. Kora jest ciemno fioletowa. Drzewka z odkrytymi korzeniami zakupić można tylko jesienią lub bardzo wczesną wiosną, gdyż to jest czas ich sadzenia.
 
 

Owoc

Śliwa wiśniowa owocuje smacznymi owocami. Pissardii obradza obficie lub średnio obficie i corocznie. Są one okrągłe, równej wielkości i intensywnie różowe, wręcz purpurowe. Pojawiają się w sierpniu. Pierwsze owoce pojawiają się po ok. 2-3 latach od zasadzenia.
 
 

Uprawa

Śliwa Pissardii to sadzonka, która z powodzeniem może trafić na tereny miejskich parków czy pasów zieleni. Nie straszne jej hałas czy wielkomiejskie powietrze. Odporna jest na choroby i dobrze znosi mrozy. Słabo rośnie w cieniu, toleruje półcień, a uwielbia słońce. Ziemia powinna być umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Drzewko warto przyciąć w pierwszą wiosnę, by wyrównać proporcje między koroną a korzeniami. W kolejnych latach cięciem formuje się koronę.
 
 

Zapylacze

Śliwa wiśniowa Pissardii jest samopylna.
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium