Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWKA WĘGIERKA ZWYKŁA W DONICY

Śliwka Węgierka Zwykła doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

24.80
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WĘGIERKA ZWYKŁA 

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: fioletowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: mała
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie:

Nieznane


 

Śliwka Węgierka Zwykła jest bardzo lubiana przez Polaków późna odmiana. Kochamy ją za smak zarówno świeżych owoców, jak też wykonanych z nich domowych przetworów. Jest chętnie wybierana do domowych sadów, ale także do tych przemysłowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa węgierkowe rosną silnie. Młode mają stożkową koronę, a starsze – kulistą i gęstą. Młode Śliwy Węgierki dostępne są jako drzewa owocowe w doniczkach lub z gołymi korzeniami. Pierwszych plonów doczekamy się w 3-4 lata od posadzenia.

 

Owoc

Śliwki węgierki są średniej wielkości. Mają jajowaty kształt i wyraźną bruzdę, wyznaczająca połowy. Jeżeli drzewko owocowe ma dogodne warunki, to śliwki będą większe. W glebie suchej i ubogiej możemy spodziewać się drobnych owocków. Skóra jest w kolorze fioletowym, pokrywa ja białawy nalot. Wewnątrz miąższ jest żółtozłoty lub żółtozielony, w smaku soczysty i słodki. Owoce zbieramy w drugiej połowie września.

 

Uprawa

Węgierka Zwykła to śliwa, która jest średnio odporna na mrozy. Warto zabezpieczyć młode drzewa, gdy zacznie robić się chłodno. Uważać należy na choroby, w tym zwłaszcza szarkę. Gleba powinna być wilgotna, z dużą zawartością próchnicy.

 

Zapylacze

Śliwa Węgierka jest samopylna.


Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości. Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi, które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png