ŚLIWOBRZOSKWINIA KUBAŃ

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 4.94
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Śliwobrzoskwinia Kubań to stosunkowo nowe drzewko owocowe, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Zawdzięcza to łatwej uprawie i bardzo smacznym owocom.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie (dorasta nawet do 5 m) i tworzy luźną, rozłożystą koronę. Plonuje co roku. Owoce kształtem przypominają brzoskwinie/nektaryny, kolorem bardziej śliwki, a smakiem czereśnie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach.
 
 

Owoce

Śliwobrzoskwinia Kubań rodzi duże (do 100 g) owoce o owalnym, lekko wydłużonym kształcie. Na zewnątrz jest czerwono- pomarańczowa skórka, dość cienka i miękka, z nalotem. Wewnątrz żółty, jędrny miąższ, bardzo soczysty i aromatyczny. Smak owocu jest dość zrównoważony – słodko- kwaśny, smaczny, często porównywany do czereśni. Raczej oddziela się miąższ od pestki. Owoce gotowe są do zbioru w drugiej połowie lipca. Można je jeść na surowo lub przetwarzać.
 
 

Uprawa

Ziemia powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Kiedy drzewko owocowe jest młode, źle znosi długotrwałą suszę. Śliwobrzoskwinia jest mrozoodporna i nie choruje. Początkowe cięcie wykonujemy wiosną, nawet bezpośrednio po zasadzeniu. Sadząc drzewko jesienią, czekamy z pierwszym cięciem do najbliższej wiosny. Skraca się wtedy przewodnik o 1/2 i pędy boczne o 1/3. W kolejnych latach wykonuje się cięcie formujące i prześwietlające.
 
 

Zapylacze

Śliwobrzoskwinia Kubań jest samopylna. Nie wymaga innych odmian w pobliżu.
 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium