ŚLIWOMORELA KOLUMNOWA MIRACOSE

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 100-150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 50,15 zł 50.15
Ocena: 4.80923
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Miracose to śliwomorela kolumnowa którą możesz wsadzić do ziemi lub do większej donicy. Będzie ciekawostką w ogrodzie, która ma także walory smakowe!
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe dorasta do wysokości około 3 metrów. Charakteryzuje się typowym wzrostem kolumnowym, z długopędami równoległymi do przewodnika. Plonuje obficie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wiosną lub jesienią, a pierwsze owoce pojawiają się nawet 2 latach od zasadzenia.
 
 

Owoc

Śliwomorela Miracose płodzi owoce o żółtej skórce, z wyglądu bardziej podobne do moreli, niż śliwy. Jedna sztuka może ważyć nawet 45 gramów. Miąższ w smaku jest bardzo słodki, łatwo oddziela się od pestki. Można go wykorzystywać do bezpośredniej konsumpcji, sporządzania na jego bazie deserów lub przetwarzania na dżemy i musy. Zbiory przypadają na przełom września i października.
 
 

Uprawa

Śliwomorela Miracose jest dość łatwa w uprawie, gdyż wykazuje dużą odporność na chłód i choroby. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Drzewko owocowe tej odmiany lubi ekspozycję na słońce. Kolumnowa śliwomorela Miracose jest samopylna.
 
Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży śliwomorele kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także śliwomorele kolumnowe w doniczkach.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium