ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTNA NORTHLINE W DONICY

Wysokość: ok. 30-40cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,20 zł 15.20
Ocena: 4.84
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Świdośliwa Northline potrafi owocować przez 50 lat! Jest zatem świetna do amatorskiej uprawy w ogrodach urządzanych na kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Smaczne owoce można jeść na surowo lub wykorzystać do zrobienia dżemów.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew dorasta do wysokości około 4 metrów. Przez pierwsze lata rośnie bardzo silnie, by potem zwolnić i skupić się na wydawaniu plonów. Korona układa się pionowo do góry, rozkładając się na boki na szerokość nawet 6 metrów. Zbiory są coroczne, bardzo obfite, a pierwszego z nich dokonamy już w 3. lub 4. roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Świdośliwa olcholistna Northline rodzi bardzo duże owoce, ponad półtora centymetrowe. Są one okrągłe, niebieskoczarne z lekkim nalotem. Smakują słodko, ale intensywnie. Można przyrównać je do borówki amerykańskiej, ale z migdałową nutą. Są to owoce deserowe, do spożywania na surowo. Plony zbiera się na przełomie czerwca i lipca. Jeżeli chcemy je przetwarzać, należy zebrać je zaraz po osiągnięciu dojrzałości. Do jedzenia najlepsze są przetrzymane na krzewie owocowym.

 

Uprawa

Świdośliwa może być uprawiana w całej Polsce. Wymaga dostępu do słońca. Nie ma specjalnych żądań odnośnie do gleby – dobrze radzi sobie nawet w tej dość ubogiej w składniki mineralne. Dobrzy, by była ona lekko kwaśna lub zasadowa i umiarkowanie wilgotna. Northline jest odporna na choroby i szkodniki.

 

Zapylacze

Świdośliwy są samopylne.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium