Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTNA SMOKY W DONICY

Jest to najsłodsza i jednocześnie najobficiej plonująca odmiana,Dorasta aż do 4,5m Wysokość sadzonki: 45-60 cm DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE

Brak towaru
17.82
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Smoky to dobrze plonująca odmiana, zazwyczaj rosnąca w przydrożnych lasach. Owoce są bardzo zdrowe a same kwiaty stanowią pożywienie dla pszczół.

 

Charakterystyka krzewu

Odmiana która kwitnie silnie wytwarzając przy tym dużo białych kwiatów(dzięki temu może być również ozdobą w ogrodzie).  Krzew pnie się ku górze aż do 4m, jest bardzo krzaczasty, nie wymaga przycinania. Jesienią liście przybierają piękny czerwonawy kolor. Pierwsze owoce pojawiają się 3 lata po zasadzeniu, będą wydawane przez najbliższe 30 lat.

 

Uprawa

Smoky nie znosi zbyt dużej ilości nawodnienia, staraj się więc podlewać regularnie odpowiedną ilością. Najlepiej gdy gleba będzie żyzna z ph 6-7 oraz odpowiednio napowietrzniona, jednak w innych również sobie poradzi. Odmiana nie wymagająca, bardzo łatwa w uprawie, w dodatku mrozoodporna. Krzew w donicy może zostać zasadzony przez cały rok, dzięki rozwiniętemu systemowi korzeni mamy pewność przyjęcia. Do prawidłowego rozwoju wymaga jak najwięcej światła. Jesienią oraz wiosną dostępna jest również sadzonka z odkrytym korzeniem.

 

Owoce

Ciemne owoce, w niektórych miejscach prześwitujący czerwony kolor, bardzo przyjemne wizualnie. W smaku bardzo słodkie, lekko winne o przyjemnym aromacie. Rosną w dużych gronach.

 

Świdośliwy nie wymagają zapylacza.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png