• ŚWIDOŚLIWA OLCHOLISTNA SMOKY W DONICY

Jest to najsłodsza i jednocześnie najobficiej plonująca odmiana,Dorasta aż do 4,5m Wysokość sadzonki: ok. 40cm DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE

18.02
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Smoky to dobrze plonująca odmiana, zazwyczaj rosnąca w przydrożnych lasach. Owoce są bardzo zdrowe a same kwiaty stanowią pożywienie dla pszczół.

 

Charakterystyka krzewu

Odmiana która kwitnie silnie wytwarzając przy tym dużo białych kwiatów(dzięki temu może być również ozdobą w ogrodzie).  Krzew pnie się ku górze aż do 4m, jest krzaczasty, nie wymaga przycinania. Jesienią liście przybierają piękny czerwonawy kolor. Pierwsze owoce pojawiają się 3 lata po zasadzeniu, będą wydawane przez najbliższe 30 lat.

 

Uprawa

Smoky wymaga podlewania, szczególnie w upalne dni. Lubi umiarkowaną wilgotność, nie przesadzajmy z częstym podlewaniem aby korzenie nie zgniły. Najlepiej gdy gleba będzie żyzna z ph 6-7, odpowiednio napowietrzniona, w innych również sobie poradzi. Odmiana nie wymagająca, bardzo łatwa w uprawie, w dodatku mrozoodporna. Krzew w donicy może zostać zasadzony przez cały rok, dzięki rozwiniętemu systemu korzeniowego mamy pewność przyjęcia. Do prawidłowego rozwoju wymaga jak najwięcej światła.

 

Owoce

Ciemne owoce, w niektórych miejscach prześwitujący czerwony kolor, bardzo przyjemne wizualnie. W smaku słodkie, lekko winne o przyjemnym aromacie. Rosną w dużych gronach.

 

Świdośliwy nie wymagają zapylacza.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png